Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung představil ohebný Galaxy Fold, uvnitř se ukrývá tablet

Samsung představil ohebný Galaxy Fold, uvnitř se ukrývá tablet

Budoucnost chytrých telefonů ukázala společnost Samsung na velké tiskové konferenci, která se konala v San Franciscu. Hlavním bodem byl nový skládací smartphone se dvěma displeji, který dovede nahradit tablet.

Galaxy Fold je zařízení, které tvoří samostatnou kategorii. Doposud byl k vidění pouhý prototyp, nyní však jihokorejský elektronický gigant svůj přelomový smartphone odhalil oficiálně. „Samsung dnes píše novou kapitolu v historii mobilních inovací a mění, co se u chytrých telefonů doposud považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení, která díky displeji Infinity Flex otevírá cestu dosud nevídaným možnostem,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics.

Galaxy Fold je vybaven vůbec prvním 7,3palcovým displejem Infinity Flex na světě, který umožňuje složit přístroj do kompaktních rozměrů s displejem na vnější straně (4,6 palce). Telefon, jehož vývoj trval osm let, nabízí nové možnosti multitaskingu, sledování videí nebo hraní her – to všechno ostatně výrobce prezentoval i v průběhu tiskové konference.

Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou brouzdat po internetu, sledovat videa a vůbec plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože současně na větším displeji mohou používat tři aktivní aplikace.

Vnitřní displej Galaxy Fold není přitom jenom ohebný, ale lze jej úplně přehnout. Smartphone se otevírá přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby, což stvrdí uspokojivé zacvaknutí. Aby bylo možné něčeho takového dosáhnout, vyvinul Samsung sofistikovaný pantový mechanismus s do sebe zapadajícími ozubenými kolečky, který je umístěn ve skrytém pouzdře.

Čtečka otisků prstů je u přelomového Samsungu umístěna na straně, kde se o přístroj přirozeně opírá palec, což umožňuje snadné odemknutí. Dvě baterie a další součásti telefonu jsou v těle zařízení rozmístěny rovnoměrně, takže Galaxy Fold je při držení v ruce vyváženější.

Smartphone je osazen výkonnou čipovou sadou AP nové generace a 12 GB operační paměti, nabízí tedy snový výkon. Pro data je připraveno úložiště kapacity 512 GB. Důraz byl kladen také na kvalitu fotoaparátů. Díky šesti objektivům – třem vzadu, dvěma na vnitřní straně a jednomu na vnější – lze s telefonem fotit za všech okolností. Užitečnou vlastností je, že Galaxy Fold je po připojení k běžné nabíječce schopen nabíjet současně sám sebe a prostřednictvím technologie Wireless PowerShare také ostatní zařízení, což se někdy může hodit.

Na vybraných trzích se Samsung Galaxy Fold začne prodávat v barvách Space Silver (vesmírná stříbrná), Cosmos Black (kosmická černá), Martian Green (marťanská zelená) a Astro Blue (hvězdná modrá). O dostupnosti zařízení skládacího smartphonu v České republice a jeho lokální ceně nebylo zatím rozhodnuto.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře