Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySamsung představil nové brýle Gear VR s ovladačem (MWC 2017)

Samsung představil nové brýle Gear VR s ovladačem (MWC 2017)

Společnost Samsung Electronics ukázala na veletrhu Mobile World Congress zcela nové brýle Gear VR s bezdrátovým ovladačem, který usnadňuje jejich používání a vylepšuje požitek při hraní her.

Ovladač lze pohodlně ovládat jednou rukou, přičemž by měl zlepšovat interakci s minimálním pohybem paží a hlavy. Uživatelé si tak užijí virtuální realitu komfortněji, než doposud.

Zařízení, které by mělo padnout do ruky jako ulité a na baterie vydržet až 34 dní, když jej budete používat dvě hodiny denně, se skládá z těchto prvků:

–  Touchpad a prstová spoušť: prstová spoušť umožňuje snadnější aktivaci ve hře, zatímco touchpad slouží pro rychlejší výběr a interakci ve VR aplikacích. Zároveň umožňuje různé formy pohybu, včetně schopnosti ukazovat, chytat a přenášet, naklánět se nebo střílet.

–  Tlačítka domů, hlasitost a zpět: se základními ovládacími tlačítky budou mít uživatelé všechny potřebné funkce na dosah a mohou se tak soustředit na samotný pohlcující obsah.

–  Poutko na zápěstí: pro případ prudkých pohybů je ovladač vybavený poutkem na zápěstí, které umožňuje jeho bezpečné uchycení.

Gear VR s ovladačem disponují 42mm čočkami se zorným polem 101 stupňů a technologií, která opravuje případné zkreslení obrazu a zabraňuje vzniku závrati při pohybu.  Brýle podporují jak microUSB ,tak i USB port typu C s redukcí. Pro lepší komfort jsou také vybaveny praktickým poutkem, za které bude možné ovladač zavěsit ve chvíli, kdy nebude využíván.

Kompletní sada pro vývojáře systému (SDK) pro nové Gear VR s ovladačem by měla být dostupná v průběhu března na internetových stránkách Oculus Developer, oznámil ještě v tiskové zprávě Samsung. Za kolik se nové Gear VR budou prodávat a zda zákazníkům ovladač nabídne i samostatně a případně za kolik, už ovšem jihokorejský výrobce neuvedl.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře