Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung oprašuje véčko, v Jižní Koreji uvedl model Galaxy Folder

Samsung oprašuje véčko, v Jižní Koreji uvedl model Galaxy Folder

Samsung v drtivé většině případu vydává telefony klasické konstrukce, které jsou si víceméně všechny podobné. Čas od času se ale připomene i tím, co ho kdysi proslavilo, tedy elegantním véčkem. Do kategorie rozevíracích mobilů spadá i dnes představená novinka Galaxy Folder.

Nový telefon s logem jihokorejského výrobce má na vnitřní straně displej s úhlopříčkou 3,8 palce. Jeho rozlišení ale neznáme a podrobnější informace zatím chybí i v případě použitého typu procesoru.

Softwarovým základem modelu Galaxy Folder je platforma Android (zřejmě zastoupena verzí Lollipop). K fotografování poslouží fotoaparát s rozlišením osm megapixelů. Druhý fotoaparát pro videohovory už nabídne skromnější rozlišení dva megapixely.

Véčko používá baterii s kapacitou 1 800 mAh, dále tu je 8 GB uživatelské paměti a podpora rychlého internetu LTE. Samozřejmostí je přítomnost modulů GPS, WiFi a Bluetooth zajišťujících konektivitu.

Samsung Galaxy Folder se v Jižní Koreji začíná prodávat za cenu 297 000 wonů (tedy v přepočtu nějakých 6 100 Kč). Dostupný je ve dvou provedeních: bílém a tmavě modrém. Informace o uvedení na evropském trhu zveřejněny nebyly.

2

갤럭시폴더폰51

1Zdroj: PhoneArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře