Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySamsung odmítl nařčení z úmyslného zpomalování telefonů

Samsung odmítl nařčení z úmyslného zpomalování telefonů

Italské úřady minulý týden oznámily, že začaly vyšetřovat Samsung kvůli zpomalování smartphonů. Jihokorejský gigant je podezřelý, že zneužíval aktualizace softwaru ke zpomalení svých mobilních telefonů. Tímto způsobem měl zákazníky nutit ke koupi nových přístrojů.

Společně se Samsungem je vyšetřován v Itálii také konkurenční Apple. Ten se však už dříve přiznal, že jeho úpravy softwaru mohly telefony zpomalovat. Popřel však, že někdy činil kroky s cílem úmyslně zkrátit životnost výrobků. Aktualizace firmwaru v telefonech Samsungu byly poprvé zpochybněny uplynulý týden. Asijský výrobce veškerá obvinění důrazně popírá. Dokládá to vyjádření Davida Sahuly, tiskového mluvčího společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

„Spokojenost zákazníků je a vždycky bude pro Samsung největší prioritou. Samsung nevydává žádné softwarové aktualizace, aby snížil výkonnost svých produktů během jejich životního cyklu. Budeme plně spolupracovat s italským Úřadem pro trh a hospodářskou soutěž, abychom fakta objasnili.“

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře