Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySamsung má zájem o koupi firmy Nuance, která se zabývá vývojem softwaru...

Samsung má zájem o koupi firmy Nuance, která se zabývá vývojem softwaru pro rozpoznávání řeči

O společnost Nuance, která se zabývá technologiemi pro rozpoznávání řeči, s nimiž se setkáváme například v mobilních přístrojích od Applu, se údajně zajímá Samsung. Tvrdí to deník Wall Street Journal.

Firma Nuance se dostala do širšího povědomí především díky spolupráci s Applem, pro něhož je klíčovým dodavatelem hlasového rozpoznávání, které pohání Siri.

Své technologie poskytuje ale také vývojářům softwaru pro zrakově postižené a společnostem Amazon a Samsung (ten je využívá v nepříliš úspěšné službě S-Voice a svých chytrých televizorech). Hodnota Nuance na trhu je momentálně vyčíslena na 5,5 miliardy dolarů.

Jednání se Samsungem jsou prý zatím v samotných počátcích, takže na to, jak celá zápletka dopadne, si budeme muset ještě několik týdnů či spíše měsíců počkat. O tom, jaký dopad by akvizice měla na fungování populární asistentky Siri, můžeme zatím také pouze spekulovat.

Samsung-Nuance

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře