Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung má smůlu. Obama zrušil zákaz prodejů iPhonů a iPadů v USA

Samsung má smůlu. Obama zrušil zákaz prodejů iPhonů a iPadů v USA

Barack Obama vetoval zákaz americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC) na prodej některých výrobků technologické společnosti Apple na území USA. Apple hrozilo omezení prodeje kvůli patentovému sporu s jihokorejskou firmou Samsung Electronics. Zákaz se týkal modelů iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 3G a iPad 2 3G.

Americká Komise pro mezinárodní obchod zakázala 4. června Apple prodávat jeho starší iPhony a iPady na území USA.

Podle komise totiž americký technologický gigant při jejich výrobě porušil patent vlastněný Samsungem.

Samsung na Obamovo veto, které komentátoři označují za mimořádný krok, reagoval prohlášením, v němž uvádí: „Jsme zklamaní, že zástupce americké administrativy dospěl k takovému rozhodnutí“.

K celé záležitosti už se stihl vyjádřit i mluvčí Apple: “Jsme potěšeni tím, jaké americká vláda zaujala v této významné věci stanovisko“.

Apple a Samsung spolu vedou soudní bitvy po celém světě.

Vše začalo v dubnu 2011, kdy Apple obvinil Samsung, že „otrocky“ kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung reagoval sérii protižalob.

Obama2

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Smysl to má jasný, Samsung je korejská firma, Aple americká….a muslimský komunista Barack je skoro amík,takže ze své funkce podpoří domácí firmu a ze svého přesvědčení poplive právní systém.

  2. A co byste řekli na to, že by se u nás nesměla prodávat Škodovka?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře