Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung má problém, top model Galaxy S5 netáhne

Samsung má problém, top model Galaxy S5 netáhne

Hovořilo se o tom už při představení. Chytrý telefon Galaxy S5 toho nového mnoho nepřinesl a navíc výrobce nasadil cenu příliš vysoko. Výsledkem po několika měsících je, že se prodává výrazně hůře, než se čekalo a prodejcům se ve velkém hromadí ve skladech.

Podle posledních informací Samsung prodal za první tři měsíce pouze 12 milionů kusů svého top modelu Galaxy S5. To je o 4 miliony horší výsledek než v případě loňského Galaxy S4.

Začíná se proto spekulovat o tom, že neuspokojivé výsledky mobilní divize zlomí vaz jejímu šéfovi JK Shinovi. Jeho možným nástupcem by se prý mohl stát současný ředitel divize domácích spotřebičů a televizí BK Yoon.

Samsung v letošním třetím čtvrtletí vykázal nejhorší provozní zisk od druhého čtvrtletí 2011. Oproti shodnému loňskému období mobilní divize dosáhla o 74 % nižšího zisku. V prémiovém segmentu Samsung poráží Apple s iPhony, ve třídě levných přístrojů mu hodně zákazníků přebírá čínská konkurence.

Ve snaze zabránit dalšímu poklesu zisků jihokorejský výrobce plánuje v příštím roce výrazně snížit produktovou nabídku smartphonů. Ta má podle informací portálu Wall Street Journal prořídnout o 25 až 30 procent.

Mělo by se také změnit označení řad telefonů, které bude přehlednější a zákazníci tak snadno poznají, v jaké cenové hladině se smartphone nachází.

galaxy-s5-samsung-sign

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Začnou propserovat až v momentě, kdy jejich marketingové oddělení pochopí a šéfy přesvědčí o skutečnosti, že těch co chtěj větší a větší telefony je naprosté minimum! Jsem přesvědčen, že většina těch, co si kupujeme takovéto telefony chceme spíš nabušenej telefon v praktických velikostech s dostatečnou výdrží! Je takový problém vyrobit telefon ve velikosti S2 s HW co má S4 nebo S5, a s pořádnou baterkou??? (1mm možná i mm a půl a 20g navíc jsem ochoten za větší baterku akceptovat)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře