Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySamsung loni v Česku prodal 900 tisíc smartphonů a 93 tisíc hodinek...

Samsung loni v Česku prodal 900 tisíc smartphonů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v loňském roce společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Samsung v tuzemsku prodal také 93 tisíc kusů nositelné elektroniky jako jsou chytré hodinky, náramky a sluchátka.

„Držet pozici lídra trhu je těžší, než na ni útočit. Jsme rádi, že se Samsungu svým inovativním přístupem daří přesvědčovat uživatele, že nabízí opravdu to nejlepší, co je v současné době v oblasti smartphonů na trhu,“ řekl Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trendy v mobilních telefonech a nositelné elektronice

Prémiové smartphony řady Galaxy S10 zaznamenamenaly o 33 % vyšší prodeje něž předloňské modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný zájem o skládací smartphony, které jako první uvedl na trh na sklonku loňského roku v podobě modelu Galaxy Fold. Letos k němu přibyl i „véčkový“ model Galaxy Z Flip.

Výrobce rovněž letos výrazněji saturoval trh zařízeními vybavenými technologií 5G. Postupně rozšiřuje také vybavenost smartphonů několika různými typy objektivů fotoaparátů (Zoom, Wide, UltraWide a Macro), zejména pak u letošní prémiové řady Galaxy S20. Dalším významným a rychle roustoucím segmentem v oblasti mobilních zařízení jsou chytré hodinky. Zvyšuje se zájem o bezkontaktní platby pomocí hodinek a hitem jsou také fitness funkce.

Jaká mobilní zařízení se prodávala nejvíce?

Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný nejvyšším prémiovým modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy smartphonů Samsungu uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a Galaxy A50. Nejžádanějším tabletem z prémiové řady Samsungu se loni na tuzemském trhu stal Galaxy Tab S5e a poté Galaxy Tab S6. Mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily chytré náramky Galaxy Fit e a poté chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Galaxy S10 | foto: Samsung

Nejprodávanější mobilní produkty Samsungu v ČR v roce 2019

Mobilní telefony

  • Premium: Galaxy S10e, Galaxy S10+
  • Střední třída: Galaxy A40, Galaxy A50

Tablety

  • Premium: Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab S6
  • Střední třída: Galaxy Tab A 10.1

Chytré hodinky a náramky

  • Galaxy Fit e, Galaxy Watch 46 mm, Galaxy Watch Active2
  • Sluchátka
  • Galaxy Buds
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře