Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Z Flip v testu odolnosti: displej poškodíte pouhým nehtem

Samsung Galaxy Z Flip v testu odolnosti: displej poškodíte pouhým nehtem

Do rukou nemilosrdného youtubera Jerry Rig Everything, který dá pořádně zabrat snad každé elektronice, se dostala žhavá novinka od Samsungu. Skládací Galaxy Z Flip má nabízet ohebný displej, který chrání ultratenké ohebné sklo, což má znamenat velmi dobrou odolnost vůči poškrábání. Alespoň to tvrdí výrobce. Je tomu ale skutečně tak, nebo jde pouze o marketing?

Nebudeme chodit kolem horké kaše a napíšeme to hned v úvodu. Pokud jste si mysleli, že Z Flip přinesl do třídy skládacích smartphonů revoluční typ displeje, pak budete zklamáni. Obrazovka není o nic víc odolnější, než v případě prvotiny Galaxy Fold. Bohužel, pro uživatele to znamená, že panel po větším zatlačení snadno poškodíte už pouhým nehtem. Ultra Thing Glass (UTG) u modelu Galaxy Z Flip tedy odolnosti, pokud vůbec, příliš nepřidalo.

Abychom ale nezmiňovali pouze negativa. Zack Nelson si pochvaloval konstrukční provedení telefonu. Vše perfektně lícuje a nikde nic nevrže, čemuž napomáhá i tzv. Hideaway Hinge kloub se speciálním krytím proti prachu, špíně a jiným částečkám. Samsung si na konstrukci telefonu dal zkrátka záležet.

Vnitřní displej, na rozdíl od toho vnějšího pro zobrazení základních upozornění, je ale zranitelný jako u každého jiného ohebného smartphonu. Pro uživatele Galaxy Z Flip to znamená jediné, musí dbát zvýšené opatrnosti při používání svého zařízení, jinak hrozí, že si displej poškodí.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře