Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S9: Stáhněte si wallpaper + nové obrázky

Samsung Galaxy S9: Stáhněte si wallpaper + nové obrázky

Do představení nových vlajkových lodí společnosti Samsung zbývá sice necelý měsíc, o obou telefonech už ale víme prakticky vše. Může za to i známý twitterový účet @evleaks, který o modelech S9 a S9+ pravidelně informuje. Nejnověji Evan Blass zveřejnil fotografii ukazující rozvržení fotoaparátů na zadní straně chystaných telefonů.

Již delší dobu víme, že design novinek se oproti současnosti nijak výrazně nezmění. Větší model S9+ dostane dvojitý fotoaparát. Už ale základní provedení bude mít unikátní fotoaparát s proměnou světelností. Mechanicky půjde změnit clonu z rekordních f/1.5 na f/2.4. Snímač otisků prstů se přesune na místo, kde bude lépe nahmatatelný – u aktuálních S8/S8+ Samsung zvolil místo pro čtečku poněkud nešťastně. Zadní i čelní strana obou smartphonů ale jinak bude k nerozeznání od současné generace.

Galaxy S9 a S9 nabídnou nejaktuálnější hardware a také, jak Blass tvrdí, i vylepšenou podporu pro inteligentní odemykání telefonu obličejem a funkci animovaných avatarů, která se prý nápadně podobá na animoji z iPhonu X. Chybět nebudou tentokrát ani přední stereo reproduktory. Přední kamerka bude osmimegapixelová.

Použit bude pro Spojené státy a Čínu nový superprocesor Snapdragon 845, zbytek světa včetně ČR a Slovenska dostane neméně výkonný čip Exynos 9810.

Stáhněte si wallpapaer z Galaxy S9/S9+

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře