Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S8 nabídne brutální výkon a (možná) i 8 GB RAM

Samsung Galaxy S8 nabídne brutální výkon a (možná) i 8 GB RAM

Informace okolo nového Samsungu Galaxy S8 se stále množí a ty poslední jeho příznivce určitě potěší. Mimo toho, že bychom se měli dočkat výkonných procesorů, chytrého digitálního asistenta a kvalitnějšího displeje, zvýší se rapidně i kapacita operační paměti tohoto telefonu.

Není to tak dlouho, co se spekulovalo, že chystaný supersmartphone Galaxy S8 dostane 6 GB RAM. Podle nejnovějších informací ale „esosmička“ možná nabídne ještě o 2 GB více. Samsung ostatně 8GB paměti typu LPDDR4 vyrobené 10nm technologií představil v říjnu letošního roku. Jen pro připomenutí: současné modely S7 (edge) mají 4 GB RAM.

Samsung má v novém špičkovém Galaxy použít buď procesor Snapdragon 830 od Qualcommu, nebo vlastní čip Exynos 8895. Různé procesory budou určeny pro různé trhy. Displej má mít nadále QHD rozlišení, avšak proslýchá se, že výrobce použije nový Super AMOLED panel, který místo matice PenTile pracuje s klasickou RGB mřížkou. Výhodou nového zobrazovače má být kvalitnější obraz a i delší životnost.

Podle některých zpráv nebude vrcholnému Samsungu chybět ani stále rozšířenější dvojitý fotoaparát pro hrátky s hloubkou ostrosti. 16megapixelový snímač má doplňovat osmimegapixelový. Spekuluje se i o tom, že mechanické tlačítko pod displejem má zmizet a funkční tlačítka budou součásti displeje.

Původně se po fiasku s modelem Galaxy Note 7 spekulovalo, že by Samsung měl uvést svůj vrcholný model dříve, někdy začátkem roku. Nakonec ho ale ukáže až na jaře. Jako nejpravděpodobnější termín představení se zatím jeví duben.

galaxy-S8

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře