Pondělí, 16 prosince, 2024
DomůRecenzeSamsung Galaxy S5 na cestách po Indonésii

Samsung Galaxy S5 na cestách po Indonésii

Na konci léta jsme si řekli, že krátkodobým recenzím něco chybí, a tak jsme se rozhodli vytvořit recenzi odlišnou. A jakou formu máme na mysli? Vzali jsme za vás aktuální vlajkovou loď společnosti Samsung a koupili si letenku do Indonésie.

V recenzi přinášíme jednak mnoho užitečných aplikací, které na svých cestách určitě oceníte. A dále postřehy ohledně telefonu samotného. A jak dopadl telefon v náročných podmínkách a jestli se vrátil v pořádku bez újmy s námi, se dozvíte záhy.

Počátky cestování byly vtipné, i když se všichni smějí majitelům iPhonů a nazývají je takzvanými „WallHuggers“, tak musím přiznat, že i s několikanásobně vyšší kapacitou baterie Galaxy S5, konkrétně 2 800 mAh, jsem letištní zeď objímal také. Ono se ale v podstatě není čemu divit. Cestoval jsem pár hodin do Prahy a poté došlo na několikahodinové čekání.

V případě, že jste v Praze na letišti a se nechcete stále dívat na hodinky a letištní tabule a máte chytrý telefon, doporučím aplikaci „Letiště Praha“, kde máte možnost si najít svůj let a přidat si jej do oblíbených. Aplikaci hodnotím kladně a pokud nechcete sledovat letištní tabule, nebo si chcete dát dvacet, je pro vás tou pravou.

[appbox googleplay cz.sw.upis.upisand]

Během letu jsem telefon prakticky nepoužíval. Společnost Emirates má na palubě skvělý zábavní systém a je možné si vybrat z desítek nových filmů. Kdybyste i přesto potřebovali nabíjet vaše milované zařízení, můžete tak učinit jednak skrze USB kabel nebo klasicky přes síťovou koncovku.

Během dlouhého letu doporučuji naplánovat další kroky, pokud jste tak již dopředu neučinili. Pro plánování cesty můžu vřele doporučit aplikaci Trip Advisor, kterou je možné také stáhnout pro jednotlivá města zvlášť. Pomocí této aplikace můžete vyhledat zajímavá místa v okolí, ale také restaurace případně ubytování. A co víc? Pokud si ji stáhnete dopředu, bude fungovat offline.

[appbox googleplay com.tripadvisor.tripadvisor]

Pro samotné ubytování bych však doporučil aplikaci odlišnou. Konkrétně Booking.com. Jedná se o aplikaci, která nabízí široké možnosti ubytování za variabilní ceny. Pokud chcete ještě nějakou korunu ušetřit, doporučuji majitele hotelu kontaktovat osobně. Prostředí aplikace je jednoduché a přehledné. Pokud by vám však nevyhovovalo, je možné využít oficiálních webových stránek, které fungují samozřejmě i v mobilní verzi.

[appbox googleplay com.booking]

Pro převody měn doporučuji aplikaci Currency Converter. Jedná se o graficky pěknou aplikaci bez reklamy, která je navíc velmi funkční. Prostředí je naprosto jednoduché a intuitivní.

[appbox googleplay com.oanda.currencyconverter]

Pro sdílení fotografií se v Asii hojně využívá sociální síť Path. S novými přáteli jsem tuto aplikaci využíval dennodenně, nicméně po příletu do České republiky se tato frekvence razantně snížila. Jedná se o sociální síť, která nabízí široké možnosti uplatnění. Pomocí aplikace je možné sdílet polohu, fotografie a statusy. Fotografie je samozřejmě možné upravovat pomocí několika filtrů, jako je tomu u aplikace Instagram.

[appbox googleplay com.path]

Výše jsme si shrnuli nejdůležitější aplikace, aktuálně se vraťme k zařízení. Telefon doporučuji nosit v ledvince pro doklady. Stojí výrazně méně než nový telefon a peníze, případně karty, které v ní máte. Moc se mi nelíbilo, že bylo občas možné cítit vyšší zahřívání telefonu a to i při běžném užívání. Nejedná se však o nic nepochopitelného z důvodu vyšších venkovních teplot. Při nabíjení nebylo zahřívání tak významné, jelikož jsem nabíjel vždy v klimatizovaném prostředí.

Většinu lidí bude určitě zajímat připojení k internetu a telefonování všeobecně. Určitě vás nepřekvapí, že čeští operátoři jsou v zahraničí opravdu drazí. Pokud budeme mluvit o konkrétních cenách, tak zjistíme, že Indonésie se nachází v zóně 3 (Vodafone.cz). Minuta odchozího hovoru stojí 61,01 Kč, příchozí hovor stojí 35,59 Kč, SMS stojí 14,52 Kč, MMS 11,50 a 1 MB stojí 302,50 Kč. Tyto částky jsou vysoké a doporučuji českou simku vyhodit (nebo uschovat pro další použití) a koupit SIM místní. Já jsem volil simPATI, která mě vyšla na 50 000 IDR (90 Kč). Za tyto peníze jsem získal 2 GB datového balíčku s 500 MB bonusu. Nic víc nepotřebujete. Můžete využívat Skype, Whatsapp, Hangout případně e-maily.

Testovaná „es pětka“ zažila i koupání a potápění v moři, nicméně pro tyto aktivity jsem využíval ještě ochranného obalu za pár korun. I přes to, že je S5 voděodolná jsem si netroufl ho koupat v solné vodě. Výdrž baterie taktéž nebyla špatná, ale stále se jednalo o jednodenní zařízení. Využívání internetu, sdílení fotografií a focení všeobecně energii rychle snižuje. K fotografiím samotným nemám větších výtek. Telefon dokáže fotit úžasné fotografie. Občas se stalo, že zařízení nedoostřilo celý obrázek, ale i přes 700 nafocených fotografií jsem s výsledky spokojen. Ostatně, výsledky můžete okomentovat sami.

20140824_152305 20140830_113123 20140831_092829 20140905_172818 20140907_111536 20140907_175525 20140908_103500 20140909_17175920140905_124457

http://youtu.be/axvFHVlJwW4?list=UU99SZCPHt0OWVDCxDzCYZ_w

Závěrečné zhodnocení

Pokud cestujete do takovýchto exotických zemí, tak doporučuji si dávat na jakékoliv zařízení pozor. Pokud sebou budete mít zařízení, které disponuje zvýšenou odolností proti prachu a vodě, tak máte větší šanci, že po návratu domů vydrží ještě nějaký ten rok. V opačném případě může vlhký solný vzduch způsobit oxidaci, nicméně se jedná pomalý proces. A jestliže si do zahraničí chcete vzít Galaxy S5, tak se jedná o dobré rozhodnutí. Za zapůjčení děkujeme společnosti Ogilvy.

opengraph-signature

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře