Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S IV je v benchmarku Geekbench dvakrát výkonnější než Apple...

Samsung Galaxy S IV je v benchmarku Geekbench dvakrát výkonnější než Apple iPhone 5

Nový vrcholný model korejského výrobce Galaxy S IV patří k nejvýkonnějším smartphonům s Androidem. O tom není sebemenších pochyb. Dle syntetického testu Geekbench, který se zaměřuje na hrubý výkon procesoru, je dokonce nejvýkonnějším telefonem na trhu. Konkurenci včetně iPhonu 5 od Applu nechal daleko za sebou.

Na prvním místě se umístil nový top model Samsungu. Přestože test absolvovala verze se Snapdragonem 600, bez větších problémů deklasovala konkurenci včetně nejnovější generace iPhonu od Applu.

Na druhém místě skončila novinka HTC One, která disponuje stejným čipsetem, avšak s nižší frekvencí. Třetí se umístil Nexus 4, čtvrtý Samsung Galaxy S III a na pátém místě iPhone 5.

Protože se ale jedná o výsledek pouze z jednoho benchmarku, není potřeba ho nijak zvlášť přeceňovat.

Jsme velmi zvědaví, jak si nejen s tímto testem poradí varianta s výkonnějším osmijádrovým procesorem Exynosem 5 Octa.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Zajímalo by mě k čemu takový hrubý výpočetní výkon.. na IP5 nemám jedinou aplikaci která využije opravdu plného výkonu tak mi zůstává rozum zpátky k čemu je to Samsungu galaxy S4 :-D.. Reálné využití je na bodu mrazu.. a při tomto nasazení vydrží hodně málo..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře