Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 8.0 se začne prodávat na konci března! Bude dražší...

Samsung Galaxy Note 8.0 se začne prodávat na konci března! Bude dražší než iPad mini od Applu

Firma Samsung již za několik málo dnů v Barceloně představí nový Galaxy Note 8.0, který má soupeřit s iPadem mini. Osmipalcový tablet s dotykovým perem schovaným v těle nebude mít kdovíjak špičkové specifikace, na druhou stranu se jeho cena má pohybovat jen mírně nad cenou tabletu Applu.

O pohon přístroje se postará 1,6GHz čtyřjádrový procesor, 2 GB RAM a Android 4.2 Jelly Bean. Ve výbavě dále má pětimegapixelový fotoaparát, slot na karty microSD nebo baterii s kapacitou 4600 mAh. Obrazovka vyrobená technologií TFT Super Clear bude mít při osmipalcové úhlopříčce rozlišení 1280 × 800 pixelů.

Podle informací bulharského prodejce Tablet.bg vyjde verze s WiFi modulem na 699 levo, což je dle aktuálního kurzu zhruba 360 euro (9140 korun). Dražší model s 3G pak přijde na 449 euro (11370 korun). Samsung Galaxy Note 8.0 se začne prodávat na konci března!

Menší tablet Samsungu si své příznivce jistě najde, otázkou je, zda zákazníci přeci jen spíše nebudou preferovat plnohodnotný tablet. Jaký je váš názor?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře