Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 7 už nesmí ve Spojených státech do letadel

Samsung Galaxy Note 7 už nesmí ve Spojených státech do letadel

V sobotu vstoupilo v platnost v USA vládní nařízení, podle kterého si lidé nesmí vzít na palubu letadel smartphone Samsung Galaxy Note 7. Důvodem jsou zdokumentované případy, kdy kvůli přehřátí baterie telefonu došlo k jeho explozi. 

Jen ve Spojených státech zaznamenala CPSC (komise pro bezpečnost spotřebních výrobků) v posledních týdnech téměř stovku incidentů. Cestujícím, kteří se zákaz pokusí porušit, bude podle amerického ministerstva dopravy smartphone zabaven a může jim hrozit pokuta.

Galaxy Note 7 se začal prodávat na přelomu srpna a září. Prakticky okamžitě byl však prodej ukončen, protože sedmička měla vážné výrobní vady týkající se napevno zabudovaného akumulátoru.

Skandál ohledně vadných baterií (i u opravených kusů) byl ale nakonec tak velký, že Samsung prodej Note 7 definitivně ukončil a vyzval všechny jeho majitele, aby telefon přestali používat a uvedli jej do vypnutého stavu. Nyní firma zákazníkům vrací peníze, případně mohou majitelé svůj Note 7 vyměnit za Galaxy S7 nebo S7 edge.

samsung-galaxy-note-7-colors-970-80-500x282

Zdroj: softpedia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře