Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 5 má mít oboustranný USB konektor

Samsung Galaxy Note 5 má mít oboustranný USB konektor

V září se dočkáme nového phabletu od Samsungu z řady Note. Vybaven by měl být jemným UHD displejem, osmijádrovým procesorem Exynos 7422 a podle nejnovějších zpráv, s nimiž v minulých hodinách přišel server sammobile.com, také novým konektorem USB Type-C, který zvládne zapojit i nešika.

Nový konektor plní požadavky specifikace USB 3.1, takže umí datový přenos až rychlostí 10 Gbit/s (teoreticky dokáže přenést až 1,2 GB/s) a je připraven napájet připojená zařízení až do odběru 100 W (5A konektor, 3A kabel v obyčejném provedení – v režimu vysokého odběru řadič automaticky přepne na napětí 20 V, kabel i koncové zařízení však tento režim musí podporovat).

Pro uživatele z toho plyne, že přenos dat i nabíjení smartphonu skrz tento port bude probíhat citelně rychleji než u současného Galaxy Note 4. Další výhodou nového konektoru je jeho tvar. Dnes u přenosné elektroniky nejrozšířenější microUSB konektor „typ B“ má jednu nesmírně otravnou vlastnost – zapojit jej lze jen správnou stranou, ale tvar konektoru příliš nenaznačuje, která to je. Zejména v šeru chce jeho zapojení více snažení a netrpělivé povahy jej mohou poměrně snadno poškodit. V případě USB konektoru typu C tato starost uživateli zcela odpadá, je totiž oboustranný, takže jej můžete zasunout bez rozmýšlení a vždy to bude správně.

UUDIY004000_1

Zda připravovaný Samsung Galaxy Note 5 nový konektor nakonec dostane, se dozvíme nejpozději za tři měsíce, kdy se v Německu uskuteční veletrh spotřební elektroniky IFA.

Galaxy-Note-5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře