Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy J5 má blesk nad displejem. V Česku vyjde na zhruba...

Samsung Galaxy J5 má blesk nad displejem. V Česku vyjde na zhruba 6 000 Kč

Společnost Samsung uvádí na český trh chytrý telefon Galaxy J5. Novinka zaujme hlavně mladší generace a „selfieholiky“, má totiž blesk i vepředu. Dostupná je v černé a bílé barvě za necelých šest tisíc korun.

Design nového J5 ničím nepřekvapí. Mobil má zaoblené rohy a nechybí mu ústřední mechanické tlačítko pod displejem. Ten má úhlopříčku pět palců a HD rozlišení 1 280 × 720 pixelů. Protože je vyrobený technologií Super AMOLED, můžete očekávat výborné barevné podání a široké pozorovací úhly.

Galaxy J5 používá čtyřjádrový procesor Snapdragon 410, má RAM s kapacitou 1,5 GB a také rozšiřitelnou uživatelskou paměť s kapacitou 8 GB. Nechybí podpora sítí čtvrté generace LTE, WiFi 802.11 b/g/n ani Bluetooth 4.1. Baterie má kapacitu 2 600 mAh, což je spíše průměrná hodnota. Telefon však umožňuje zapnout Ultra PowerSaving Mode, který promění obrazovku na černobílou a automaticky ukončí nadbytečné aplikace tak, aby se minimalizovala spotřeba energie.

Hlavní fotoaparát nového Samsungu dostal světelnost f/1.9 a rozlišení třináct megapixelů, čelní je pak pětimegapixelový. Vysoké rozlišení sekundárního snímače dává tušit zaměření na selfie. Ty je možné díky blesku pořídit i za zhoršených světelných podmínek. Uživatelé kromě přisvícení jistě ocení i dva speciální režimy: mód Palm Recognition umožňuje stisknout spoušť tím, že do objektivu ukážete vlastní dlaň. S využitím funkce Beauty Face Mode zase všechny obličeje na fotografii získají mladistvý vzhled a bezchybnou pleť.

Samsung Galaxy J5 vstupuje na český trh za zaváděcí cenu 5 890 Kč v černém a bílém provedení.

59as Galaxy_J5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře