Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySamsung chtěl porazit Apple za každou cenu. Byla to pro něj nejvyšší...

Samsung chtěl porazit Apple za každou cenu. Byla to pro něj nejvyšší priorita, odhalil dokument

V Kalifornii začal před několika dny druhý velký soudní spor mezi Applem a Samsungem. Odhaleno bylo do této chvíle už několik interních dokumentů obou společností, které přinášejí zajímavá svědectví. Z e-mailové korespondence mezi zaměstnanci Apple jsme se například dozvěděli, jak moc se americká firma obávala poklesu prodejů svého iPhonu a nástupu konkurence s většími displeji.

Naposled zveřejněný dokument pro změnu zase odtajnil, že porazit Apple byla pro Samsung v roce 2012 ta nejvyšší priorita.

Americká firma v novém soudním sporu od svého jihokorejského soka žádá dvě miliardy dolarů za porušení hned několika patentů softwarového rázu.

Mezi zneužitými patenty Samsungem najdeme třeba známé gesto pro odemknutí Slide to Unlock, automatickou korekci textu, univerzální vyhledávání v telefonu a na webu nebo synchronizaci dat.

Součástí sporu je ale také řešení nároků Samsungu za porušování dvou patentů týkajících se reprodukce obrázků a přenosu videa, které Apple údajně porušuje na iPhonech 4, 4S a 5, iPadech 2 až 4, iPadu mini a MacBooku Pro.

AppleZdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Oba to jsou komedianti a nakonec náklady na spor zaplatíme my..tak vo co go..kdo ho má většího ?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře