Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung chce dodat v roce 2013 na trh 510 milionů mobilních telefonů

Samsung chce dodat v roce 2013 na trh 510 milionů mobilních telefonů

Jak nedávno informovala analytická společnost IHS iSuppli, letos skončí nadvláda Nokie jako největšího výrobce mobilních telefonů. Na prvním místě ji nahradí jihokorejský koncern Samsung Electronics, který se na špici bude chtít udržet co nejdéle a proto má údajně v plánu zvýšit dodávky z letošních 420 milionů na 510 milionů přístrojů.

Z toho 390 milionů mají tvořit chytré mobilní telefony, takzvané smartphony. Samsung patrně věří ve velký úspěch nadcházejících generací přístrojů z modelových řad Galaxy Note a Galaxy S.

Analytici z agentury Gernter nicméně tak optimističtí nejsou a domnívají se, že v příštím roce dodá na trh „pouze“ 250 až 300 milionů smartphonů.

Ještě před rokem pocházelo od Nokie 30 procent všech světových dodávek mobilů. Letos její podíl klesne na 24 procent. Naopak Samsung si polepší meziročně o 5 procent a poslední čtvrtletí v roce zakončí na 29 procentech.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře