Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyS aplikací MHD Tabule už žádný autobus nebo vlak nezmeškáte

S aplikací MHD Tabule už žádný autobus nebo vlak nezmeškáte

Jezdíte často MHD stejnými spoji a nebaví vás stále složitě vyhledávat spojení, či zdlouhavě listovat jízdními řády? Skvělá česká aplikace MHD Tabule vám nabídne vaše oblíbené odjezdy přímo na widgetu. A co víc, odjezdy si můžete stáhnout také do telefonu a používat offline, tedy bez připojení k internetu.

Základem aplikace je pochopitelně to, odkud a kam se potřebujete dostat. Zastávky si nadefinujete v přehledném menu a pak už stačí jen otevřít přehled časů odjezdů. Užitečné je, že uživatel si může pouhým ťuknutím na displej zvolit, kolik minut před odjezdem ho má aplikace upozornit. Tuto funkci nesčetněkrát oceníte v případě, že potřebujete být v cílové zastávce na čas. Další šikovnou vychytávkou je možnost přiřadit vícero spojům – pokud je využíváte – odlišné barvy, abyste je rozeznali na první pohled.

Ale vůbec tím nejlepším je widget, který lze umístit na domovskou obrazovku a mít tak všechno, jak se říká, pod palcem a hned na očích. Samozřejmě nemůžeme zapomenout zmínit také možnost si vybrané tabule stáhnout do smartphonu a využívat je offline, protože ne vždy a všude je dostupné připojení k internetu.

Používání MHD Tabule je velmi jednoduché a stejně tak i její design, který staví na Material Designu. Podle informací uvedených v Google Store aplikaci spustíte na mobilech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Mezi hlavní funkce aplikace patří:

– odjezdy přímo ve widgetu či aplikaci (bez zdlouhavého vyhledávání)
– všechna MHD ČR + integrované dopravní systémy
– možnost pracovat v offline režimu
– upozornění na blížící se odjezd (volitelný zvuk)
– barevné odlišení tabulí
– indikace bezbariérového vozidla
– upozornění na expirující offline odjezdy
– 2 barevná témata aplikace + 2 různé pozadí widgetu

[appbox googleplay com.pitr.mhdtabule]

colorful-widgets select_from_widget

notify  settings boards

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře