Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyS aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem již 64 tisíc lidí

S aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem již 64 tisíc lidí

Statistiky aplikace EPP – Pomáhej pohybem mluví jasně. Uživatelé za necelé dva měsíce strávili v pohybu dohromady 52 688 hodin, spálili 43 milionů kalorií a nasbírali přitom potřebný počet bodů pro 31 projektů. Nadace ČEZ je podpoří částkou téměř 3 miliony korun.

„Mile nás překvapilo, kolik lidí si za tak krátkou dobu aplikaci stáhlo a pomáhá pohybem. Je vidět, že nejsou lhostejní ke svému okolí. A jejich zájem stále roste, každý den naskakují charitativním projektům tisíce nových bodů,“ uvedla Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ.

Nejvíce bodů nasbírali uživatelé aplikace během, následuje chůze a jízda na kole. Body věnovali například Oblastní charitě Červený Kostelec, jež pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou, Mistrovství Evropy neslyšících ve sportovní střelbě, nebo třináctiletému Ondrovi na vozíčku na bezbariérový přístup do školy. Dalším podpořeným projektem byla i přestavba objektu psího útulku Dogpoint v Maloticích poblíž Kolína, která vytváří psům útočiště, než najdou svůj stálý domov.

screen322x572 screen322x572 (1) screen322x572 (2)

Hlavní tváří společné aplikace Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ je šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek. Charitativní projekt podpořili i známí čeští sportovci, například Jaromír Jágr, dvojnásobný halový mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák či kajakář Vavřinec Hradilek.

Podpořit vybraný projekt je jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem do chytrého telefonu s operačním systémem iOS či Android a pak každým krokem, při běhu či při bruslení sbírat body. Příležitostí bude stále přibývat. S aplikací EPP Pomáhej pohybem se lidé setkají na akcích, které Skupina ČEZ napříč celou Českou republikou podporuje, aktuálně třeba na 50. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

[appbox googleplay cz.cez.android.app.sporttracker.sporttracker]

[appbox appstore id982152450]

e

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře