Čtvrtek, 30 června, 2022
DomůNovinkyS aplikacemi Stellarium Mobile Sky Map a Star Chart Infinite se vydáte...

S aplikacemi Stellarium Mobile Sky Map a Star Chart Infinite se vydáte na cestu ke hvězdám

Stává se vám často, že vás někdo přistihne s pohledem zasněně otočeným do nekonečných dálek hvězdné oblohy? Potom si nesmíte nechat ujít dvojici aplikací Stellarium Mobile Sky Map a Star Chart Infinite!

Aplikací pro začínající i pokročilé atrology, astronomy astrofyziky a další lidi se zájmem o hvězdy je celá řada. Mnoho z nich je dokonce k dispozici zcela zdarma (Sky Map, free verze Star Chart atd.), ale žádná z těchto aplikací vám nenabídne takovou hromadu pokročilých funkcí jako práve dvojice Stellarium Mobile Sky Map a Star Chart Infinite (placená verze). A to se v období, kdy hvězdy pozorujeme za teplého období z balkónů a mezí, opravdu hodí.

Součástí obou aplikací je klasická identifikace planet a souhvězdí tím, že vytáhnete telefon z kapsy a namíříte směrem, kde je objekt k vidění. Na displeji telefonu se vám potom díky vnitřním senzorům objeví název souhvězdí, případně ilustrační obrázek a pokud budete chtít, dostanete se i k pokročilým informacím. Aplikace vám tak může pomoci zodpovědět otázky typu: „Je to velký vůz, není to velký vůz?“, ale stejně tak dobře odpoví například i na to, co je ten blikající předmět v dáli (odpověď: satelit vypuštěný lidmi).

Veškeré objekty si navíc můžete pěkně přiblížit a vyčíst o nich zajímavosti jako je jejich vzdálenost od Země, hvězdná velikost a spoustu dalších věcí. Aplikace Star Chart Infinite k tomu pak navíc přidá i možnost hlasového ovládání. Pokud jste tedy hračičky, máte vystaráno na spoustu hodin zábavy.

star-chart-infinite

Stellarium Mobile Sky Map
Stellarium Mobile Sky Map
Vývojář: Noctua Software
Cena: 74,99 Kč
Star Chart
Star Chart
Cena: Zdarma
Star Chart Infinite
Star Chart Infinite
Cena: 99,99 Kč
‎Stellarium Mobile Sky Map
‎Stellarium Mobile Sky Map
Vývojář: Noctua Software Ltd
Cena: 79,00 Kč
‎Star Chart
‎Star Chart
Cena: Zdarma+
‎Star Chart Infinite
‎Star Chart Infinite
Cena: 129,00 Kč
The app was not found in the store. 🙁

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře