Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyRychlá data od T-Mobile nově sviští i na silnicích a přehradách

Rychlá data od T-Mobile nově sviští i na silnicích a přehradách

Operátor nadále pokračuje v pokrývání území České republiky sítěmi LTE. V letních měsících se zaměřil na cestování a rekreaci. Rychlá data si tak užijete u většiny vodních ploch a rovněž také téměř na všech hlavních silničních tazích.

Zákazníci T-Mobile mohou nově pohodlně surfovat i „surfovat“ během odpočinku u velkých přehrad a jezer. Síť LTE již pokrývá Brněnskou přehradu, Dalešice, Hracholusky, Jesenici, Lhotu, Lipno, Máchovo jezero, Nové Mlýny, Orlík, Rozkoš, Seč a Slapy.

Mezi nejlépe pokrytá města signálem nejrychlejšího mobilního internetu na celém svém území patří Praha, Brno, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Benešov, Kopřivnice. Nově v červnu přibyly Plzeň, Karlovy Vary, Cheb, Prachatice, Velké Meziříčí, Kuřim a Humpolec. Pořádně si uživatelé zasviští také v Telči, Kaplici či Světlé nad Sázavou. Do konce roku na LTE mapu přibudou všechna krajská města České republiky.

T-Mobile pokračuje také v pokrývání hlavních komunikací. Více než 75% LTE pokrytí je dostupné i při jízdě na následujících dálnicích a rychlostních silnicích: D1, D2, D3, D5, R1, R46, R48, R55 a R7.

Operátor rovněž spustil několik novinek na své mapě pokrytí. Uživatelé si tak mohou zjistit například plánované pokrytí sítí LTE do konce letošního roku nebo oblasti pokrytí technologií LTE-Advanced umožňující rychlost stahování až 225 Mbit/s.

85as

Zákazníci operátora se mohou v současné době setkat s mezinárodní letní kampaní zaměřenou na síť nové generace LTE+. Jedná se o nové označení pro jeho LTE síť, která je postavena na třech pilířích: síť LTE+ umožňuje díky VoLTE, které T-Mobile spustil v ČR jako první (více informací), prémiovou kvalitu hovoru, splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy Deutsche Telekom a díky LTE-Advanced umožňuje rychlost až 225 Mb/s.

V letních měsících je možno nejen na festivalech v České republice potkat LTE truck T-Mobile. Ten nabízí vedle zábavy a soutěží také možnost aktualizace či výměny starší SIM karty, která nepodporuje LTE, za tu, která bude LTE umět. Zaměstnanci T-Mobile budou také nabízet datové služby operátora. LTE truck můžete potkat v následujících termínech a destinacích:

31. 7. až 1. 8 – České hrady, Švihov
7. 8. až 8. 8– Moravské hrady, Brno – Veveří
28. 8. až 30. 8 – Carros de Foc – obří loutky v ulicích, Plzeň

Zdroj: TZ T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Mladá Boleslav je pokusná laboratoř T-Mobile, ale tah na Prahu pokrýt nemůžou …. K čemu je pak Google Hudba Naplno, když si chce člověk na cestě do Prahy streamovat hudbu ? Jo a ta mapa pokrytí je spíše orientační… pokud chce člověk zjistit třeba kam až v určitém městě dosáhne LTE, z této mapy bude mít falešnou představu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře