Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyRusové odmítli obvinění USA z hackerských útoků a maření voleb

Rusové odmítli obvinění USA z hackerských útoků a maření voleb

Americká vláda v pátek obvinila Rusko z odpovědnosti za hackerské útoky na servery Demokratické strany a z pokusů ovlivnit americké prezidentské volby. Sergej Rjabkov z ruského ministerstva zahraničí však nařčení odmítl s tím, že jde o nepodložené tvrzení a politickou objednávku s cílem vyvolat „bezprecedentní protiruskou hysterii“.

V dokumentu, který v pátek zveřejnilo ministerstvo pro vnitřní bezpečnost Spojených států a ředitel zpravodajských služeb Jamese Clapper, se uvádí, že nedávné kybernetické útoky na americké občany a instituce, včetně politických organizací USA, iniciovala ruská vláda. „Vzhledem k rozsahu těchto kroků jsme přesvědčeni, že jedině nejvýše postavení ruští činitelé mohli takové aktivity schválit,“ píše se v prohlášení.

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov ale veškerá obvinění důrazně odmítl. „Naši nepřátelé pokračují v obviňování Ruska ze zasahování do amerických vnitřních záležitostí,“ reagoval s tím, že v pátek uveřejněná zpráva není žádným důkazem.

Problémy s ruskými hackery ohlásila nedávno také síť světové antidopingové agentury WADA, když skupina nazývající se Fancy Bears zveřejnila údaje ze záznamů o udělených výjimkách pro terapeutické užití zakázaných látek amerických sportovkyň, které startovaly na olympiádě v Riu de Janeiro.

29270506-741A-4FB5-9A34-2A8B3A5BC218_cx10_cy7_cw91_w987_r1_s_r1

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře