Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyRPG klasika Baldur's Gate Enhanced Edition konečně dorazila i na Google Play

RPG klasika Baldur’s Gate Enhanced Edition konečně dorazila i na Google Play

Vylepšená verze klasického RPG Baldur’s Gate s přízviskem Enhanced Edition si po PC a iOS našla cestu i na Android. Opět se v ní vydáte do světa Dungeons & Dragons. Konkrétně se jedná o prostředí Forgotten Realms. Zde je ve vašich 20 letech zabit váš otec, mág Gorion, načež se se svým hrdinou vydáváte zjistit, proč musel zemřít. 

Několik prvních minut ve hře strávíte sami, po čase se k vám ovšem přidávají další hrdinové, které máte po čas společného putování pod svou úplnou kontrolou. Z toho pramení obrovská rozmanitost, jíž jsou hry ze série Baldur’s Gate pověstné. Další zajímavostí je potom rozvinutý systém reputace, díky němuž se k vám NPC postavy chovají rozdílně podle toho, zdali konáte dobro nebo zlo. 

Polovinu celé hry Baldur’s Gate Enhanced Edition tvoří real-timeové souboje. Při nich hráčům není dovoleno ukládat svou pozici, nicméně hru lze kdykoliv zapauzovat a rozdat členům své družiny instrukce, což určitě velice často užijete. Baldur’s Gate Enhanced Edition je totiž komplexní RPG, které pro úspěšný postup hrou vyžaduje zapojení mozkových závitů, předně těch co mají na svědomí strategické a taktické uvažování. Zkrátka a dobře – pokud nedokážete určit silné a slabé stránky kouzelníka, klerika, válečníka  a dalších povolání, potom se téhle hře vyhněte obloukem. Vylámali byste si na ní všechny své zuby!

[appbox googleplay com.beamdog.baldursgateenhancededition]

Předchozí článek
Další článek
Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře