Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyRollei City Traveler jsou karbonové stativy pro cestovatele

Rollei City Traveler jsou karbonové stativy pro cestovatele

Společnost Rollei uvádí na trh novou řadu karbonových stativů City Traveler nabízející tři nové modely stativů, Mini, Standard a XL. Celá nová série se má vyznačovat snadnou manipulací, skladností a lehkou karbonovou konstrukcí.

Na výběr konkrétně jsou tři velikosti začínající od Mini Traveler, nejskladnějšího a nejmenšího z trojice a však i tento stativ je zatížitelný až do 5 kg a vhodný i pro DSLM. Ve složeném stavu má stativ 19 cm, váží 613 gramů a nabízí maximální výšku 46 cm.

Druhým modelem v řadě je Rollei City Traveler, který již nabízí plnohodnotnou výšku 130,5 cm. Ve složeném stavu má stativ 39 cm a hmotnost zavazadla při cestách zvedne o pouhých 799 gramů. Středoví sloupec lze snadno otočit hlavou dolů a dostat se tak co nejblíže k fotografovanému předmětu, například při focení makro snímků.

Největší z trojice je City Traveler XL, který umožňuje také největší zatížitelnost, a to až do 8 kg. I přes svoji maximální výšku 156 cm, díky čemuže se není třeba ke stativu ohýbat, měří ve složeném stavu 42 cm. Pro větší stabilitu je vybaven, stejně jako střední stativ, hákem pro protiváhu ve spodní části středového sloupce.

Všechny tři stativy jsou tvořeny ze čtyř karbonových segmentů opatřených rychloupínacím systémem Twist Lock. Díky tomu je možné je sestavit za pouhých několik sekund. Do výbavy všech modelů je zahrnuta kulová hlava opatřena upínacím systémem a destičkou Arca Swiss kompatibilní. Pro lepší úchop je vždy jedna noha opatřena rukojetí, stativ tak při přenášení neklouže v ruce. Součást balení je také praktická brašna. Na výběr jsou tři barevná provedení Titanium, Oranžové a zelené.

Na stativy Rollei City Traveler se vztahuje záruka výrobce 24 měsíců.

Doporučené koncové ceny činí:

City Traveler Mini:

Titanium – 3 790 Kč s DPH
Orange- 3 903 Kč s DPH
Green – 3 903 Kč s DPH

City Traveler:

Titanium – 4 990 Kč s DPH
Orange – 5 138 Kč s DPH
Green – 5 138 Kč s DPH

City Traveler XL:

Titanium – 6 290 Kč s DPH
Orange – 6 290 Kč s DPH
Green – 6 478 Kč s DPH

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře