Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyRichee: První česká multibankovní aplikace je k dispozici všem

Richee: První česká multibankovní aplikace je k dispozici všem

Banka Creditas od října spustila první mobilní multibankovní platformu na českém trhu. Aplikace Richee přináší „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa. Aktuálně zde může integrovat účty u pěti bank: Creditas, České spořitelny, Fio, Equa Bank a Air Bank. Aplikace umí vytvářet statistiky, kategorizovat příjmy a výdaje i synchronizovat jejich historii a umí provádět platby.

Richee je k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých napojených účtech, umožní zadávání plateb ve většině napojených bank, automaticky kategorizuje transakce a generuje statistiky příjmů a výdajů.

Má i funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích či bankách, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví. Novinkou je možnost založit si přímo přes aplikaci skvěle úročený běžný účet Richee s úrokem 1,5 % a získat k němu i platební kartu.

Vývojáři kladli při vzniku aplikaci i velký důraz na bezpečnost. Přístup k účtům umožňuje napojením přes API rozhraní dané banky a autorizovaným přihlášením. Do Richeeho se pak uživatelé přihlašují pomocí PINu nebo s využitím otisku prstu (touch ID) nebo skenu obličeje (face ID). Transakce jsou podepisovány autorizační metodou banky, ve které je platba prováděna. Zpravidla se jedná o SMS, heslo nebo mobilní klíč/aplikaci v mobilním telefonu.

[appbox appstore id1396421195]

[appbox googleplay cz.creditas.richee]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře