Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyRevoluční Xiaomi Arch s displejem přehnutým přes oba kraje jen tak nekoupíte

Revoluční Xiaomi Arch s displejem přehnutým přes oba kraje jen tak nekoupíte

Na internet se dostal první render údajného modelu Arch od Xiaomi. Ten je revoluční tím, že jako první smartphone na světě má displej zakřivený na obou okrajích.

Design smartphonu či tabletu s označením Arch se drží zaběhnutého vzoru dravé čínské společnosti. Displej o neupřesněné úhlopříčce zabírá většinu prostoru čelní strany. Nahoře najdeme logo výrobce, mikrofon, fotoaparát a potřebné snímače. Dole se pak nachází trojice senzorových tlačítek, možná doplněných o notifikační diodu.

Mějte však na paměti, že zatím máme v ruce pouze render či chcete-li koncept. V žádném případě nejde o promování skutečného přístroje. Xiaomi obrázkem jen testuje reakce uživatelů.

Vyrobit totiž takto technicky vyspělý telefon by nebyla žádná hračka. Neotřely Note Edge 4 od Samsungu má zahnutou pouze jednu stranu, přesto je jeho dostupnost velmi omezená. A to navzdory tomu, že jihokorejský gigant má s výrobou displejů bohaté zkušenosti.

Od Xiaomi i proto telefon se zakřiveným displejem po obou krajích v blízké budoucnosti neočekáváme.

miZdroj: Gizmochina

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře