Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyRevoluce od Nokie: 22. října představí phablet, tablet a přenosný počítač

Revoluce od Nokie: 22. října představí phablet, tablet a přenosný počítač

Už za jedenáct dní by společnost Nokia měla v Abú Dhabí ukázat svůj první phablet, tablet a laptop. Naznačila to pozvánka, která zve na tiskovou konferenci. Zatímco přerostlý smartphone poběží na Windows Phone 8, zbylé novinky mají používat systém Windows RT.

Lumia 1520 bude první kříženec tabletu a smartphonu s Windows Phone 8. Ve výbavě má Full HD displej, procesor Snapdragon 800, fotoaparát s podporou technologie PureView a operační systém ve verzi GDR3.

Prvotina finského výrobce v oblasti tabletů bude stejně jako chytré telefony této firmy pracovat pod operačním systémem od Microsoftu, konkrétně ve verzi Windows RT. Lumia 2520 (kódové označení Sirius) nabídne po vzoru Surface 2 polohovatelný stojánek. Chybět nemá Snapdragon 800.

Obrázek dále napovídá, že 22. října dojde také k představení laptopu. Informace o tom, že Nokia vyvíjí svůj přenosný počítač, se na webu objevily poprvé už v roce 2009.

gsmarena_002 (1)Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře