Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: Timely - stylový budík s úchvatnou grafikou

Recenze: Timely – stylový budík s úchvatnou grafikou

Kolikrát denně se podíváte na mobil nebo tablet, kolik je hodin? A jak často si nastavujete budík či odměřujete cokoliv pomocí stopek? Asi nad podobnými otázkami se zamýšleli i vývojáři ze studia Bitspin. Jejich cílem bylo ale vytvořit něco moderního, vzdušného, s jedinečnou grafikou, udávající nový směr a standart. A co vznikne, pokud spojíte budík, minimalismus a perfektní grafické prvky? Pastva pro oči v podobě aplikace Timely.

Timely

O aplikaci Timely jsme nedávno psali v souvislosti se zprávou, že její vývojáři odcházejí pracovat pro společnost Google. Google byl totiž vzhledem a funkčností tak nadšen, že celému týmu nabídl pozice ve své firmě.

Dříve bezplatná aplikace s in-app nákupem, pokud jste chtěli využívat všechny její funkce, dnes již především díky akvizici s Googlem dostupná zadarmo, včetně rozšíření. Budík o poměrně velké velikosti – 9,6 MB si z Google Play stáhlo již několik milionů uživatelů. Celkové hodnocení 4,4 bodů napovídá, že Timely opravdu stojí za to. Pojďme se mu podívat na zoubek.

Perfektní grafické zpracování

První věc, které si po nainstalování Timely do vašeho Androidího zařízení všimnete, je její perfektní zpracování a grafické efekty. Vše je krásně čisté, efekty ubíhání čísel či přechodu obrazovek jsou propracované.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8hYQobl5xL4

Aplikaci jsme netestovali na pomalejších zařízeních, u kterých se dá očekávat, že nebudou stíhat vykreslovat všechny prvky. Proto budeme rádi, když se v komentářích pod článkem podělíte s námi o funkčnost aplikace na vašem telefonu.

Co má aplikace společné pro všechny nástroje, je možnost nastavení si vlastního vzhledu pozací každé z obrazovek, pomocí možnosti „změnit téma“ v menu. Na výběr máte 25 předdefinovaných témat řazených do 6 skupin. Pokud byste si nevybrali, můžete si téma vytvořit sami dle své aktuální nálady.

Budík, hodiny, stopky/odpočet – vše v jednom

Aplikace v sobě zahrnuje budík, hodiny a stopky/odpočet. Mezi nimi procházíte pomocí gest přejetím po displeji zařízení ze strany na stranu, nebo pomocí přepínače v horní části displeje. V dolní části na levé straně si můžete všimnout měnících se tlačítek u jednotlivých nástrojů, které umožňují další interakce. Tlačítko pro vyvolání menu na pravé straně se nemění. Menu můžete otevřít také pomocí funkční klávesy na telefonu/tabletu.

Budík – bohaté nastavení a synchronizace mezi zařízeními

V režimu budík získáte přehlednou správu vašich nastavených a aktivních i neaktivních budíků. Pro přidání nového budíku stačí stisknout tlačítko vlevo dole.

Nastavení je možné provést dvěma způsoby: rychlejším, kde nastavení provedete uchycením řádku s časem a jeho přetažením nahoru či dolů na preferovaný čas; nebo pomalejším, pomocí tapnutí přímo na číslo a jeho zadáním ručně.

Jakmile budík vytvoříte, pomocí přepínače jej můžete rychle aktivovat či deaktivovat. Pro další možnosti nastavení stačí tapnout na vytvořený budík. V rozšířeném nastavení pak volíte, zda se má budík v určité dny v týdnu opakovat. Pro lepší přehlednost si můžete každý budík pojmenovat. Timely je vybaven tzv. funkcí „Smart Rise“. Tento režim je založen na pokročilé teorii spánkových cyklů, kdy 30 minut před normálním buzením budete pomalu buzeni lehkou melodií. Díky šetrnějšímu buzení bude vaše vstávání příjemnější. Dále můžete zvolit metodu vypnutí budíku – pokud jste notoričtí spáči, můžete být vyzváni k vyřešení matematického příkladu, propojením teček v náhodném vzoru či jejich kombinací. Tento způsob vypínání vás zaručeně probere. Aplikace obsahuje velké množství vyzváněcích melodií, vytknout se ji snad dá jen absence možnosti zvolit si vlastní melodii z paměti zařízení. Snad se této možnosti dočkáme v další aktualizaci.

Poslední možností nastavení je zvolení synchronizace mezi zařízeními. Pokud máte více telefonů nebo tabletů, můžete si své budíky synchronizovat bez nutnosti vytvářet upomínky na každém zařízení zvlášť.

Nastavení postupného zesilování vyzvánění, dobu odložení či hlasitost provedete v menu nastavení aplikace.

Hodiny – 3 styly a jeden widget

V režimu hodiny najdete jednoduchý ukazatel aktuálního času. Co potěší, jsou 3 různé zobrazované styly: digitální hodiny, analogové a Timely styl. Co zamrzí, je pouze jeden dostupný widget v podobě digitálních hodin (které jsou však dle mého subjektivního názoru asi nejhezčí). Bylo by však fajn, kdyby si uživatel mohl sám zvolit podobu widgetu, popř. kdyby se alespoň widget přepínal dle aktuálně zvoleného stylu hodin v aplikaci.

Stopky/odpočet – nejvíce efektů na jednom místě

Hned v úvodu mohu s klidným svědomím napsat, že u stopek a odpočtu se grafici vyřádili nejvíce. Efekty jsou prostě úchvatné, ať již obíhání sekundovky, přičítání čísel či samotná grafická změna čísel. Stopky umí tradičně kromě času měřit i čas mezikola. Minutku natáhnete tapnutím na číslo na ciferníku.

Závěrem

Timely je zkrátka jiný budík, který mimo budíku nabídne i pěkné hodiny a perfektní stopky. Zatím není jasné, co pro samotnou aplikaci přinese akvizice vývojářů se společností Google (kromě toho, že další funkce jsou již zadarmo). Pokud hledáte jednoduchost s pěkným vzhledem, výběrem Timely rozhodně neprohloupíte.

[appbox googleplay ch.bitspin.timely]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/timely/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře