Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: SwiftKey Note - Inteligentní predikce už také pro iOS

Recenze: SwiftKey Note – Inteligentní predikce už také pro iOS

SwiftKey se během několika let dostala na špičku ledovce mezi alternativními klávesnicemi pro Android. Jedná se o opravdu propracovaný systém predikce, který se učí vašemu stylu psaní a především rozumí tomu, jaký kontext má daná věta. To slouží především k rychlejšímu psaní a efektivnějšímu využití času.

Smutnou zprávou je, že iOS bohužel nepodporuje alternativní klávesnice, nicméně i tak společnost SwiftKey přinesla podobné možnosti také na jablečnou platformu a to ve formě zápisníku. Třeba se časem dočkáme implementace těchto predikcí do nativní klávesnice.

Představení aplikace SwiftKey Note

SwiftKey Note je přehlednou a jednoduchou aplikací, která nabízí možnosti využití predikcí jako na Androidu. Při prvním spuštění budete vyzváni k připojení účtu Evernote, aby aplikace nasála váš styl psaní. Tuto možnost samozřejmě můžete ignorovat a ihned se přesunout do prostředí aplikace.

Nastavení je není nutné dlouze procházet jsou zde možnosti propojení s Evernote účtem (pokud jste tak již neučinili), výběr dalších jazyků (smutnou zprávou je, že čeština prozatím chybí, ale není nutné propadat panice, na Androidu čeština je a funguje skvěle) a pokročilé nastavení. V pokročilém nastavení je možné nastavit co se bude dít po stisknutí mezerníku, automatická možnost velkých písmen a samozřejmě je také možnost skrýt lištu predikcí. Troufám si tvrdit, že pokud skryjete lištu predikcí, budete ochuzeni o opravdu unikátní zážitek.

IMG_0026 IMG_0025

Novou poznámku přidáte pluskem v pravém horním rohu a ihned se otevře poznámkový blok, který nabízí predikci. Psaní je velmi jednoduché a aplikace sama pozná, jakým jazykem píšete, jestliže jich máte stažených více. Nevýhodou je aktuální absence českého jazyka. Nicméně si myslím, že nutné propadat panice. Čeština by v aplikaci měla být v následujících týdnech a důvod proč chybí je jednoduchý, aplikace se prozatím testuje širší veřejností a vychytávají se mouchy. Český jazyk je pro Android k dispozici a funguje skvěle.

Pokud budete mít poznámek více, je možné si vytvořit své notebooky případně štíky, kterými si následně usnadníte hledání. Vytvořit si je můžete v průběhu psaní nové poznámky. Stačí jednoduše kliknout na výše uvedené ikony a vytvořit si nový notebook případně štíkek. Poznámky je samozřejmě možné také sdílet. Pro sdílení je možné využít třetí piktogram zleva na obrázku níže. Takto můžete například kolegům či známým poslat poznámku emailem. Absenci prozatím vidím v možnosti vložení zvukové nahrávky. Nicméně předpokládám, že tato funkce bude v nejbližší době implementována.

IMG_0027 IMG_0024

Konečný verdikt

Jedná se o skvělou aplikaci a zapisování poznámek s možností predikce je zajímavý doplněk vašeho jablečného zařízení. V aktuální době zatím chybí čeština, nicméně je očekávaná v následující aktualizaci. Doufám, že do budoucna si Apple uvědomí potenciál této aplikace a dojde k integraci do nativní aplikace, respektive spojení těchto dvou společností. Predikce nativní klávesnice u iOS není špatná, nicméně stále nechápe kontext a spojení těchto projektů by vzniklo něco úžasného.

Konečným slovem dodám, že aplikaci doporučuji minimálně vyzkoušet. K dispozici je samozřejmě v obchodě iTunes a co víc, zdarma. Budeme rádi za vaše případné reakce v komentářích níže.

[appbox appstore 773299901]

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře