Úterý, 25 června, 2024
DomůRecenzeRecenze: Maestro Piccolo's Flea Symphony

Recenze: Maestro Piccolo’s Flea Symphony

Bleší symfonie? Šílené, že ano? Ve skutečnosti je to ještě zajímavější, protože nejde o blechy hrající v nějakém orchestru, ale o sestavení stroje, do kterého blecha vletí a při hopsání a odrážení od nástrojů hraje předepsanou melodii.cialis buy online

g>

Nejde jenom o to trefit správné nástroje ve správném pořadí, ale dokonce musíte přesně stihnout i čas, kdy má nástroj zaznít, což je těžší, než by se mohlo zdát. Není to jenom puzzle, jakási hudební verze The Incredible Machine, protože sestavit správně odražeče nestačí. V řadě případů musíte během hraní hudby odražeči přesně pohybovat, aby se vám bleška odrazila od těch správných odražečů správným směrem, ve správném místě a ve správný čas.

Výsledkem je docela těžká puzzle hra, těžká už jenom proto, že si svým prstem, kterým odražeči pohybujete, vlastně zakrýváte výhled. Mnohokrát tedy opakujete puzzle, o kterém sice zhruba víte, jak má fungovat, ale nejste si úplně jistí, zda trefujete přesně to, co chcete, tam kde chcete. Pamatujete na ?jemné kalibrování? v The Incredible Machine, kdy jste sice věděli, jak věci uspořádat, ale na konci stroje se vám něco s něčím minulo a museli jste maličko pohnout balónkem a nebo větrákem a celé to spouštět znova a znova? Tak tohle je horší. O dost horší.

Flea Symphony vypadá dětsky, roztomile, ale jsem pevně přesvědčen o tom, že si mnohé děcko na řadě levelů vyláme mléčné zoubky, protože jsou prostě mnohem těžší, než by bylo ideální. Podle mě to s obtížností tvůrci kapku přehnali, protože hraní Flea Symphony je docela řacha. Rozdíl mezi ?jakž takž projít? a ?perfektně zvládnout? je navíc relativně malý a jen těžko vás něco bude motivovat v úrovním se vracet.

Hra je roztomilá, ale rozhodně není vtipná, což opět negativně ovlivňuje znovuhratelnost. Některé levely mi přišly vyloženě nepříjemné a dovedu si představit, že se autorům nijak nevyplatí jejich nápad s tím, že by se za další světy mělo platit ? už ten základní je relativně dost tuhý a hodně lidí ho prostě nezvládne. Nárůst obtížnosti měli rozhodně trochu přibrzdit. Další problematický prvek je běžící časová osa ? přestože vám bleška už vypadla z obrazovky, nenásleduje hned další, osa musí proběhnout celá, přičemž tlačítko Replay funguje skoro stejně pomalu, jako byste osu nechali dojet až do konce. To tempo hry snižuje a frustrace po pokaženém odrazu narůstá.

Musím ocenit originální nápad a vychytanou grafiku, je vážně dobrá. Hra by ale chtěla trochu upravit obtížnost, protože pro casual hráče bude až moc těžká a přitom je suchá, což je dost špatná kombinace. (I když v Angry Birds nebo Bad Piggies něco poděláte, pořád je to legrace, což tady rozhodně neplatí.)

Hodnocení: 7/10

Verdikt:

Docela roztomilá a originální puzzlově hopsací hra ? bohužel ale docela fest těžká.

Co se mi líbilo:

  • Roztomilé
  • Originální hopsací hudební puzzle

Co se mi nelíbilo:

  • Těžké, je to fakt docela těžké
  • Nestačí jenom přemýšlet, ale musíte dost často dost přesně přesouvat věci
  • Další světy

Cena aplikace je 0,79 Euro, další 4 světy se odemykají po 0,79 Euro za kus

Maestro Piccolo’s Flea Symphony se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Maestro Piccolos Flea Symphony/“/]

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře