Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: Flipo - Je libo pohodlné učení cizích slovíček?

Recenze: Flipo – Je libo pohodlné učení cizích slovíček?

Před pár týdny vyšla zajímavá aplikace zjednodušující výuku cizího jazyka. Přesněji řečeno, jedná se o digitální podobu kartičkové metody, kdy na jedné straně je slovo v domácím jazyce a na druhé straně pak slovo v jazyce cizím. Co vše aplikace nabízí a zda je vhodná právě pro vás, prozradí následující řádky. 

Aplikace Flipo sovu kartičkovou metodou vyučuje celkem pět cizích jazyků. Češtinu, slovenštinu, angličtinu, němčinu a francouzštinu. Jazyk, kterým mluvíte a jazyk, kterým se chcete učit, si navolíte při zapnutí. Pak jen stačí si vybrat jednu z několika desítek lekcí a může se začít procvičovat. Lekce jsou seřazeny podle úrovní od A0 do B1. Celkem tedy čtyři úrovně ke každému jazyku, které dohromady nabízí přes tisíc slovíček.

Co se týče nabídky lekcí, tak je poměrně rozmanitá. Zasahuje do nejrůznějších tématických okruhů od cestování až po záludná nepravidelná slovesa či hovorové výrazy. Na své si přijdou jak začátečníci tak i mírně pokročilí. Jedincům s vyšší jazykovou úrovní aplikace však nestačí.

Flipo taktéž nabízí přidání vlastních slovíček a lekcí, pokud vám předvolené nevyhovují nebo je máte všechny dokončené. Vámi přidané lekce a slovíčka můžete sdílet s přáteli v rámci aplikace. Vlastní slovíčka lze přidávat jako fotografie, ať už vyfocením nebo výběrem z vaši galerie. Při vkládání můžete využít automatický překlad (napíšete třeba „červená“ a potvrdíte a slovíčko se samo přeloží na „red“). Aplikaci lze kromě běžných sociálních sítí propojit třeba i s Dropboxem, a díky tomu můžete editovat a vytvářet lekce přímo z počítače.

Kdo chce, tak si může nastavit denní cíl, kolik slovíček se chce naučit a kolik času chce učení věnovat. Na základě denního cíle se pak v profilu ukazuje statistika učení, kterou je možné filtrovat podle dnů, měsíců a roků. Při dosažení denního cíle získáte badge.

Samotné učení probíhá pomoci kartiček, které posouváte dopředu a dozadu. Pro zobrazení cizího slovíčka stisknete zelenou fajfku nebo červený křížek, podle správnosti vaši odpovědi. V zápětí se pak načte další kartička. Správnou odpověď zjistíte i tak, že otočíte aktuální kartičku. Uprostřed na kartičce se správnou odpovědí naleznete ikonku reproduktoru, která signalizuje možnost přehrání správné výslovnosti. Tato možnost se objevuje i u vámi nahranných slovíček.

Kromě nastavení najdeme dále v postranním menu přehled získaných odznaků, seznam našich přátel nebo žebříček uživatelů podle počtu správně odpovězených slovíček. Samozřejmě, že se jedná o žebříček fiktivní, neboť nikdo nemůžu hlídat správnost odpovědí.

Za první týdny účinkování v App Store má za sebou aplikace první aktualizaci a momentálně se pracuje na druhé. Ta slibuje vylepšený design, funkčnost a optimalizaci pro nový iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Aplikace je k dostání za 2,69 eur.

[appbox appstore id914983882 ]

Líbilo se mi

  • možnost přidání vlastních slovíček
  • užitečná aplikace
  • dostačující slovní zásoba

Nelibilo se mi

  • občasné zaseknutí

flipo

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře