Pondělí, 24 června, 2024
DomůRecenzeRecenze bezdrátových reproduktorů Arctic S111 BT

Recenze bezdrátových reproduktorů Arctic S111 BT

Nedávno u nás v redakci zazvonil kurýr, abychom si převzali balíček z německého Braunschweigu. Tam sídlí společnost Arctic, známá především díky výrobě nesčetného množství alternativních chladičů pro různé počítačové komponenty. Ty ale zaujímají především kolegy ze serveru pctuning.cz, nám dorazily malé reprobedničky S111 BT, mezi jejichž hlavní přednosti by měla patřit jednoduchá obsluha a napájení pomocí portu USB.

Výrobce tvrdí, že sedmicentimetrové krychličky představují ideálního společníka pro přenosný počítač, smartphone nebo tablet.

Ale nevymýšlí si tak trochu?

Technická specifikace

Frekvence: 50 Hz – 25 kHz
Impedance: 4 Ohm
Napájení: DC 5V, 1A, Micro USB
Výstupní výkon (RMS): 4 W (2 × 2 W) RMS
Doba nabíjení: 4 – 5 hodiny
Přehrávání hudby: Životnost baterie: 12 hodin
Typ baterie: dobíjecí 2000mAh Li-Pol
Připojení: Audio vstup 3,5mm stereo jack na kabel, Bluetooth verze 4.0

První dojmy a balení

Reprosoustava se prodává v rozměrově nevelké krabičce z recyklovatelného papíru, na které kromě výčtu specifikací a ilustračních náhledů, najdeme i QR kód a modrý palec, abychom věděli, že i Arctic už je na Facebooku.

Balení je skromné, ale nic podstatného v něm nechybí. Co by měl výrobce také vymýšlet, aby zákazníka posadil do křesla. Že? Je tu několikajazyčný manuál (i když zbytečně, protože zapojení je triviální), nezbytné kabely a pro maximální ochranu během přenášení pevné pouzdro na zip. To přijde vhod, až se vydáte na piknik do parku, nebo na dovolenou k moři.

Samotné reprobedny jsou vyrobeny z lesklého plastu, tedy materiálu, který je magnetem na otisky prstů a rychle se zamastí. Na recenzi jsem měl modrou variantu. Ta vypadá docela pěkně, ale zpracování samozřejmě odpovídalo koncové ceně.

Proto si bedničky spíše než do pracovny umím představit jako dobrého společníka na cesty nebo k dětem do pokojíčku. Za těch pár korun, co Arctic za S111 BT žádá, asi nikdo nečeká, že dostane super kvalitní dřevěné repro.

1

8

7

5

Design

Reprobedničky mají tvar krychle o hraně 70 mm a spojuje je kabel o délce osmdesát centimetrů. Jejich přední část je mírně vypoulená, uprostřed se pak nachází matná membrána. Na zadní straně jim nechybí všudypřítomné označení L a R (levný a pravý), abychom věděli, která patří na jakou stranu. Vespod bedýnek potom objevíme malé měkké podložky, které mají přenášet vibrace, tedy zabránit drnčení na stole.

Na zadní straně pravého repráčku je umístěno zajímavě řešené ovládání hlasitosti (jde o kruh rozdělený na tři části), tlačítko pro zapnutí/vypnutí, microUSB port pro nabíjení a 3,5mm audio konektor.

O stavu akumulátoru uživatele informuje jedna LED. Když má vestavěná baterie dostatek „šťávy“, dioda svítí modře. Jakmile však bude energie nedostatek, začne blikat a nakonec i červeně svítit. Stejnou barvou LED září i během dobíjení, které z 0 na 100 procent kapacity akumulátoru trvá zhruba 4 hodiny.

Podle výrobce integrovaný akumulátor s kapacitou 2 000 mAh zajistí až dvanáct hodin nepřetržitého přehrávání hudby. Naše testování tuto hodnotu potvrdilo. Pro dobíjení lze využít 5V DC konektor nebo microUSB.

  12

10

11

Provoz

Na to, abyste S111 BT spárovali s chytrým mobilním telefonem nebo notebookem, nemusíte být nutně vystudovaný inženýr. Stačí na přibližně dvě sekundy přidržet zapínací tlačítko, které aktivuje párovací režim. Pak už jen musíte S111 BT vybrat ze seznamu aktivních bluetooth zařízení (smartphone/tablet/počítač).

Pokud repráčky nehrají, tak nejspíše budete mít ztlumený zvuk. Hlasitost lze regulovat jak pomocí tlačítek v zadní části pravé bedničky, tak skrze smartphone nebo počítač. O nastavení maximální hlasitosti přímo na bedýnkách je uživatel informován zvukovým signálem (krátkým pípnutím).

8

Video: Spárování se smartphonem

Hodnocení

Co se týče kvality zvuku, tak ta rozhodně není špatná, ale nečekejte zázraky, zejména co se týče basů.

Pokud porovnáme zvuk S 111BT s tím, co se line z běžného notebooku nebo smartphonu, pak si určitě pomůžete. Zvukový přednes je daleko lépe prokreslený a výkon dostatečný. Skleněné tabule v oknech ale určitě nerozechvějete a ani nedělní odpoledne sousedům nevylepšíte, ač by si to třeba zasloužili.

Náročného uživatele bedničky za osm stovek uspokojit nemohou. Takový člověk o jejich nákupu ale asi vůbec nepřemýšlí.

Pokud si reprosoustavu Arctic S 111BT pořídíte k notebooku či smartphonu, protože často cestujete, nebo jako společníka na pokoj na koleje, pak chybu určitě neuděláte. Odvděčí se vám solidním zvukem, pěknou výdrží na jedno nabití a mobilitou. Vyzdvihnout musím také kvalitní pouzdro, které chrání membrány na cestách.

Závěrečná galerie (fotky pěkně pohromadě):

89 889 989

8761 98978a 98989

154874 987654 dsa

4 5  7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře