Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyRAM Manager Free: Udělá pořádek mezi aplikacemi běžícími na pozadí

RAM Manager Free: Udělá pořádek mezi aplikacemi běžícími na pozadí

S nenadálým zpomalením Androidem se jednou za život setkal snad úplně každý z nás. Za zpomalení může nedostatek paměti RAM, respektive její přílišné vytížení. Ačkoliv se s tím tvůrci snaží bojovat neustálým navyšováním RAM, je dobré mít ještě jednu šikovnou možnost navíc.

Touto šikovnou možností může být například aplikace RAM Manager Free. RAM Manager Free je šikovný správce operační paměti, který bdí nad procesy běžícími na pozadí. Díky předdefinovaným profilům pak dokáže šikovně pozastavit nebo rovnou vypnout aplikace, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete, díky čemuž se uvolní dostatek paměti pro důležitější úkony.

Zmiňované profily jsou v aplikaci přednastavené, takže mezi nimi můžete ve vteřině přepínat. Mezi těmito profily najdete nastavení vhodné pro běžné používání, ale například i tzv. „Hard Gaming“, který pozastaví téměř všechny aplikace na pozadí, aby se zařízení mohlo soustředit pouze na náročný chod videohry. Sympatická je také možnost, že si uživatel sám může nastavit, zdali daná aplikace bude rovnou vypnutá, nebo bude běžet a případně i kolik si z celkové kapacity operační paměti bude moci odkrojit.

Jak naznačuje název aplikace, RAM Manager Free je k dispozici ke stažení zdarma. Pokud tedy máte problémy s operační pamětí, nebo byste své zařízení rádi optimalizovali, vyzkoušejte si ji.

[appbox googleplay com.smartprojects.RAMOptimizationFree]

ram-manager-free1

ram-manager-free2

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře