Rakuten kupuje společnost Viber za 900 milionů dolarů


Rakuten kupuje společnost Viber za 900 milionů dolarů

Japonská firma Rakuten koupila za 900 milionů dolarů multiplatformní službu Viber, jež umožňuje bezplatné volání a zasílání textových zpráv.

Viber by měl asijskému elektronickému gigantovi pomoci růst na rozvíjejících se trzích. Rakuten, který provozuje dohromady asi čtyřicítku služeb s 225 miliony uživateli, již dříve pohltil společnosti Kobo, Wuaki.tv a m Viki. Díky akvizici Viberu se nyní jeho klientské portfolio podstatně navýší.

Populární VoIP software Viber umí zasílat zprávy a volat na jiná zařízení s Viberem, stejně tak podobně jako Skype, se kterým si konkuruje, zvládá i hovory mimo aplikaci na jakékoliv zvolené telefonní číslo za drobný poplatek. Aktuálně má služba více než 300 milionů uživatelů ve 193 zemích světa včetně České republiky a Slovenska.

Oficiální aplikace je dostupná pro systémy Android, iOS, Blackberry, Symbian, Bada, Windows Phone a Windows 8.1.

The app was not found in the store. 🙁

Zdroj: cultofmac

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.