Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyRakouský lezec Alex Luger a Nokia Lumia 1020 vás zavedou na norské...

Rakouský lezec Alex Luger a Nokia Lumia 1020 vás zavedou na norské ledovce

Nokia Lumia 1020 běžící pod systémem Windows Phone 8 nabízí unikátní fotoaparát s rozlišením 41 megapixelů. O tom, že produkuje skvělé fotky a videa, už asi víte. I přesto vám ale doporučujeme podívat se na video Red Bull Photography, které vás zavede na příkré ledové stěny monumentálních norských hor.

Hlavním lákadlem Lumie 1020 je fotoaparát s rozlišením 41 megapixelů, který Nokia poprvé použila u modelu s operačním systémem Symbian 808 PureView.

Fotoaparát Lumia 1020 má vedle monstrózního rozlišení i xenonový blesk a trojnásobný zoom (ale nikoliv optický). Optický člen je šestidílný. Telefonu není cizí ani stabilizace obrazu. Videa mohou být natáčena v rozlišení až 1 080 p. Druhý fotoaparát na čele přístroje má rozlišení 1,2 megapixelu.

Na český trh Lumia 1020 vstupovala v říjnu loňského roku za sebevědomou cenu 18 000 korun s DPH. Dnes telefon z neoficiální distribuce seženete za méně než 10 000 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře