Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyQualcomm ukazuje displej budoucnosti: 5,1" panel Mirasol s rozlišením 2560 × 1440...

Qualcomm ukazuje displej budoucnosti: 5,1″ panel Mirasol s rozlišením 2560 × 1440 px a 577 ppi

Výrobce elektroniky pro mobilní zařízení, Qualcomm, oznámil, že dokázal vyrobit displej s úhlopříčkou 5,1 palce, rozlišením 2560 × 1440 pixelů a hustotou 577 bodů na palec. Takhle nějak bude podle respektované firmy vypadat budoucnost. Současná špička, včetně Galaxy S4 či HTC One, nabízí obrazovky s jemností maximálně 468 ppi.

Ještě před rokem či dvěma se o pětipalcových panelech s extrémním rozlišením hovořilo spíše v rovině spekulací. Dnes už je všichni bereme jako samozřejmost.

V dalších letech se jistě setkáme s nasazením displejů podobných tomu, kterým se pochlubil Qualcomm. Panel s označením Mirasol s rozlišením 2560 × 1440 px disponuje navíc několika zajímavými technologie.

Výrobce tvrdí, že nebude spotřebovávat tolik energie, tedy zatěžovat baterii (je až 6× šetrnější).

Na rozdíl od LCD/OLED panelů také odráží  méně dopadajícího světla, což má zaručovat dobrou čitelnost na slunci. Displej však nedisponuje tak živými barvami, jako dnešní moderní panely (černá není úplně černá atp.).

Se zahájením sériové výroby Qualcomm počítá v horizontu několika příštích let. Příští a přespříští rok se s tímto displejem v nových chytrých telefonech asi ještě nesetkáme.

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

 1. totálně k hovnu…. Větší rozlišení=potřeba většího výkonu=rychleji žere baterku! Raději display v HD a abych si mohl hru zahrát i v autobuse a nejen doma připojený k zásuvce (pro nechápavé,samozřejmě trochu přeháním..) 😀
  To může vyvíjet jen výrobce procesoru aby odůvodnil potřebu svých nových, výkonnějších a min stejně žravých zařízení….

 2. Ani LCD ani OLED ….

  … energeticky úsporné, neboť je to čistě reflexivní display .. tj. sám nesvítí což na přímem slunci nevadí .. ale vždy jindy už ano.

  Navíc z principu technologie, bude docela problém tam podsvětlení rozumným způsobem implementovat .. rozuměj, zachování odrazivosti pro vnější světlo a deklarované spotřebě ..

  Nicméně aplikaci to mít může ..

  A to rozlišení je super … dofám že se ostatní výrobci přidají … mít Note s tímto rozlišením, klidně i PenTile maticí bych bral hned …. 😉

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře