Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyQualcomm oficiálně představil procesor Snapdragon 820

Qualcomm oficiálně představil procesor Snapdragon 820

Americká společnost Qualcomm včera podle plánů oficiálně představila nový čipset Snapdragon 820 a dala tak vale všem dohadům. Čipset nabídne vyšší výkon, podporu nových standardů a jak předeslal marketingový ředitel společnosti, nebude mít problémy s přehříváním.

Snapdragon 820 byl vyroben 14nm FinFET procesem. Sestává z 64bitového procesoru Kryo a grafického čipu Adreno 530.

Procesor Kryo má čtyři jádra taktovaná na 2,2 GHz. Postarat by se měl asi o dvojnásobný výkon oproti výkonu procesoru ve Snapdragonu 810. A citelný nárůst ve výkonu by měl nabídnout také grafický čip.

Adreno 530 by v porovnání s předchozím čipem Adreno 430 měl poskytovat až o 40% vyšší grafický výkon, což samozřejmě pocítíme především v hraní graficky náročných her.

Správu úloh a spotřebu energie kontroluje tzv. Symphony System Manager. Této technologii navíc pomáhá mikroprocesor 680 DSP, který v zájmu zvýšeného výkonu a snížené spotřeby energie například odkládá výpočet jednodušších procesů na později.

Milovníky surfování potěší podpora rychlého připojení LTE Cat12 s downloadovací rychlostí až do 600 Mbps a LTE Cat13 s uploadovací rychlostí až 150 Mbps. A podpory se dočkaly také fotografické snímače do rozlišení 28 MPx, nahrávání 4K videa a 4K displeje.

Pozornosti se dočkalo i rychlé nabíjení. Snapdragon 820 nabízí Quick Charge 3.0, který je až o 38% efektivnější jak Quick Charge 2.0. A nakonec nebude chybět ani USB 3.0/2.0, Bluetooth 4.1, NFC či Wi-Fi 802.11ad a 802.11ac MU-MIMO.

Jak tedy vidíte, většina spekulací se potvrdila. Nyní je otázkou, zdali Snapdragon opravdu nebude mít problémy s přehříváním. To se ale dozvíme, až se na trh dostanou první smartphony, které novým čipsetem od Qualcommu budou osazeny.

snapdragon-820-performance

Zdroj: Android Central

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře