Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyPůvodně zamýšlené servisní středisko mobilů HTC v ČR možná nebude

Původně zamýšlené servisní středisko mobilů HTC v ČR možná nebude

Servisní středisko mobilních telefonů tchajwanské značky HTC pro Evropu v Brně zřejmě nakonec nevznikne. Firma, která se potýká s hlubokou ztrátou, místo plánovaného velkého náboru naopak propouští desítky dosud najatých zaměstnanců. Upozornila na to Česká televize.

První servisní centrum HTC v Evropě mělo vzniknout v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa a opravovat se tam měla velká část telefonů této značky z celého kontinentu. Firma původně slibovala až tisíc pracovních míst a přínos pro ekonomiku v hodnotě miliardy korun. Slibovaná obří investice se však pravděpodobně zhroutí.

Podle Tomáše Budaře z CTP Invest tchajwanský výrobce zatím ani neuzavřel nájemní smlouvu s developerem na halu, kde chtěl centrum zřídit, do toho navíc nyní začal propouštět desítky zaměstnanců. Lidé byli až dosud na nucené dovolené. Jedna z personálních agentur potvrdila, že zaměstnanci původně určení pro HTC pracují jinde.

HTC je tradiční výrobce chytrých mobilních telefonů, kterému se však v posledních letech vůbec nedaří. Firmě klesly prodeje smartphonů kvůli tvrdé konkurenci značek Apple a Samsung na straně dražších přístrojů a současnému tlaku levné čínské konkurence.

Dlouhodobé problémy společnosti HTC vygradovaly letošním propadem hodnoty akcií o zhruba 60 %. V srpnu HTC oznámilo záměr kvůli snižování provozních nákladů snížit stav pracovních sil o 15 %. O zaměstnání tak přijde téměř 2,5 tisíce lidí.

reuters

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. […] HTC rozhodně není v záviděníhodné pozici. O jeho smartphony není dostatečný zájem, což v posledních měsících vedlo k tristním hospodářským výsledkům, výraznému poklesu ceny akcií a následně i k propouštění. Kvůli nelichotivé finanční situaci tchajwanská firma zřejmě vycouvala také ze spuštění servisního střediska pro Evropu, které se mělo vzniknout v Brně (více zde) […]

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře