Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzePudding Monsters HD ? Pudinky celého světa spojte se!

Pudding Monsters HD ? Pudinky celého světa spojte se!

Tak a máme tu další herní titul od Zeptolab, určený jak pro iOS, tak pro Android. Tentokrát je z jiného soudku, jde o čistokrevný logický puzzle, ačkoliv se podobně jako Cut the Rope týká potravin. Zatímco v Cut the Rope jste kmitali cukrátkem na špagátě, abyste ho umístili příšerce do tlamičky, zde naopak povedete Velkou Pudinkovou Revoluci. Už toho bylo dost!

Už bylo dost těch obézních tlouštíků, co žerou naše bratry, a dětí, co se v našich soudruzích rýpou lžičkou! Je na čase se sjednotit, pudinkoví soudruzi ? a vespolek vytvořit velkou pudinkovou kouli, která naopak začne žrát lidi. Revoluce začala!

No a tak se pustíte do postupného slučování pudinků, jehož cílem je růst. Slepováním pudinků vzniká čím dál tím větší obluda, kterou samozřejmě můžete tvarovat zcela úmyslně. V každém levelu je nutné všechny pudinky spojit dohromady, přičemž pokud je dokážete dát dohromady tak, že pokrývají plochu označenou hvězdičkami, dostanete jednu hvězdičku za každé zakryté políčko. Vyplatí se proto natvarovat si jednotlivé dílky budoucího celku předem a nakonec je nechat naklouzat k sobě na cílové místo.

Ovládání je opravdu mimořádně jednoduché. Do pudinku strčíte prstem ? ale pozor, jak se rozjede, sám se nezastaví, musí narazit do nějaké překážky. Pokud vám pudink prosviští mimo hrací pole, bylo to špatně a máte repete. K zastavování slouží překážky, které ale mohou být ?jen na jedno použití?, jsou tu i usměrňovače a nebo odražeče. Moc vtipný je takový hebl, který vám při průjezdu pudink naklonuje a vystřelí všemi směry, takže se při každém průchodu množíte a množíte.

Pudinků je více druhů. Červený je normální, pak tu máme modrý pudink, který spí a vy ho nejprve musíte aktivovat nárazem jiného pudinku. Dále je tu pudink zelený, nemocný, který při klouzání za sebou zanechává lepivou stopu, na níž se ostatní pudinky zastaví (velmi praktické!) Docela vtipný je pudink neúplný, ten se skládá z louže rosolu, která se někde povaluje a nedělá nic do doby, než do ní dokutálíte ?pudinkové oko? – teprve potom z toho vznikne pudink normální, plně ovladatelný. Zajímavý je rovněž pudink zhypnotizovaný, fialový, přičemž na pokyn libovolnému zhypnotizovanému pudinku reagují pohybem všichni zhypnotizovanci.

Všechny tyhle složky vytváří jednoduchou, ale docela zábavnou hru. Většinu levelů vyřešíte pod minutu, takže celou hru zvládnete za pár hodin ? má jenom tři světy, Ledničku, Kuchyni a Okolí, což je podle mě opravdu málo. Zvláštní je, že si můžete přikupovat pomoc za docela velké peníze (houbičky), což je podle mě jenom nástroj na dodatečné podojení peněz, protože hra je tak jednoduchá, že snad s výjimkou dětí nikdo houbičky nepotřebuje.

Za dolar mi tahle hra přijde tak akorát, je vtipná, technicky dobrá, promyšlená, ale moc toho v ní není. Další svět snad časem přibude… ale tak jako tak mi to přijde málo. Přikoupení placeného obsahu mi přijde jako opravdu vyhozené peníze. Pro méně náročného hráče doporučuji, ale pozor, aby vám potomci stahováním houbiček hru několikrát neprodražili!

Hodnocení: 7/10

Verdikt:

Zábavná a slušně udělaná hlavolamně pudinková záležitost, bohužel ale velice krátká a velice lehká.

Co se mi líbilo:

  • Solidně udělané, hratelné
  • Poměrně snadné, rychlé, žádné zdržovačky
  • Docela vtipné varianty pudinků a pudinkových zařízení

Co se mi nelíbilo:

  • Je to velmi krátké
  • Možná až moc jednoduché
  • Proč je tam placený obsah? Past na děti?

Cena Pudding Monsters HD je 0,99 dolaru, hra obsahuje houbičkové packy až za 9,99 dolaru a možnost odemknout všechny epizody za 4,99 dolaru.

Pudding Monsters HD stahujte odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Pudding Monsters HD/“/]

Web výrobce najdete zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře