Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzePub Buddy, kámoš správného (nejen) pivaře

Pub Buddy, kámoš správného (nejen) pivaře

Česká republika je stát pivařů. Alespoň toto se o nás traduje v zahraničí. Pravda ovšem nebude příliš daleko od tohoto tvrzení. V naší kultuře je onen rituál návštěvy restauračního či hospodského zařízení zakotven velmi pevně, a téměř každý Čech, Moravan nebo Slezan jednou za čas do hospody, baru či restaurace zavítá. Však na tom přeci není nic špatného.

Nezřídka kdy se v těchto podnicích scházíme ve větším kolektivu, ať již pracovním na „popracovním pivku“ či v kruhu přátel nebo rodiny při příležitosti oslavy významné události, kterou mohou být narozeniny či oslava životního milníku/úspěchu. Pokud se sejde větší počet lidí a obsluha vše zapisuje na společný lístek, dochází mnohdy při závěrečném placení k dohadům, kdo vlastně co konzumoval a kdo by tedy měl za co zaplatit. Jestliže chcete mít neustále pro svoji potřebu přehled o počtu vypitých piv, panáků, či konzumace jídla a nemáte po ruce zrovna žádnou tužku a kousek papíru, můžete neohroženě tasit svůj smartphone. Psát si útratu do poznámek je ale nuda. Vše potřebné zvládne váš věrný kámoš – Pub Buddy.

Pub Buddy – počítadlo piv

pub-buddy

Pub Buddy je nepostradatelným pomocníkem každého, kdo si chce v restauraci, hospodě či baru hlídat svoji útratu mimo běžný lístek (například když si obsluha útratu píše u sebe na baru). Mějte neustále přehled o své útratě, ať víte, na co vám ještě zbývají peníze v peněžence.

Po spuštění se aplikace načte do hlavní obrazovky, kde ihned můžete začít zadávat pomocí pluska vpravo nahoře jednotlivé položky vašeho lístku. Při vytváření položky zadáváte její název a jednotkovou cenu dle aktuálního ceníku podniku, ve kterém se nacházíte. Již vytvořené položky je možné pomocí tlačítka s tužkou kdykoliv libovolně editovat. Když už máte vytvořenou položku, můžete si začít čárkovat své kousky pomocí přejetí prstu po pravé straně obrazovky. Pokud chcete čárky přidávat, přejeďte prstem od shora dolů. Pokud byste se spletli, nebo chtěli z jakéhokoliv jiného důvodu čárky ubrat, přejeďte prstem od zdola nahoru. Pokud budete mít v nabídce vytvořeno více položek, můžete mezi nimi klasicky překlikávat a přidávat čárky.

pub buddy 2 pub buddy 1

Kromě zapisování aktuální útraty umí aplikace také vést přehled různých podniků. Do nabídky vytvoření a správy podniků se dostanete ťuknutím na název hospody v horní části obrazovky. Můžete si přidat libovolný počet vámi navštěvovaných podniků, druhy položek a ceny zůstanou uloženy a vy si tak už příště můžete po spuštění a najetí na správný podnik začít rovnou čárkovat.

 pub buddy 3 pub buddy 4

V dolní části hlavní obrazovky můžete sledovat svoji celkovou útratu + spropitné, které si můžete nastavit procentuelně libovolně vysoké, popřípadě jeho zobrazování zcela vypnout. Defaultně aplikace zobrazuje počet vypitých/snězených kousků čísly, je však možné si v nastavení změnit zobrazování na klasické hospodské čárky, které jsou dle mého názoru však méně přehledné. Aplikace vám také umožňuje sledovat, kolik času uplynulo od poslední přidané čárky u dané položky, stačí na jakoukoliv položku ťuknout a informace o času předchozí konzumace se vám zobrazí na displeji. Komu by se nelíbil defaultní zelený motiv, má na výběr z dalších šesti: šedý, modrý, žlutý, černý, bílý a růžový.

pub buddy 6 pub buddy 5

Aplikace je jednoduchá, intuitivní a svižná. Jedinou drobnou vadou na kráse je absence widgetu pro rychlé přidávání čárek bez nutnosti spouštění vlastní aplikace. Po widgetu již volají na Google Play uživatelé, tak se ho snad od vývojáře Stepouch brzy dočkáme.

[appbox googleplay eu.stepanx.pubbuddy]

Pokud by někomu vadila zobrazovaná reklama, má možnost si zakoupit Plus verzi, ve které se reklama nezobrazuje.

[appbox googleplay eu.stepanx.pubbuddyplus]

Jak celá aplikace v praxi vypadá a funguje demonstruje níže uvedené video:

httpv://youtu.be/5SQRS_aKVl4

Používáte jinou šikovnou aplikaci? Podělte se o ni s ostatními. Dejte nám tip na další recenzi do příspěvků pod článkem.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře