Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyPrvní telefon s Firefox OS míří do ČR. Novinka Fire E je...

První telefon s Firefox OS míří do ČR. Novinka Fire E je levná

Alcatel uvedl na český trh novinku Fire E, vůbec první telefon s operačním systémem Firefox, který se u nás začal oficiálně prodávat. Jedná se o vzhledově atraktivní přístroj se 4,5palcovým displejem a dvoujádrovým procesorem.

Výhodou mobilu ze střední třídy je, že k plynulému chodu systému mu stačí nižší hardwarová výbava než u srovnatelných modelů se systémem Android. Nová platforma může být také atraktivní pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet alternativu k zavedeným operačním systémům.

Telefon Fire E pohání dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz, kterému sekunduje paměť RAM o kapacitě 512 MB. Vnitřní úložiště o velikosti 4 GB můžete rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. 4,5palcový displej má qHD rozlišení 540 × 960 pixelů a díky IPS technologii umožňuje optimální čitelnost i z těch nejostřejších úhlů. Fotoaparáty má smartphone dva: hlavní má rozlišení 5 Mpx, přední VGA kamera je určena primárně pro videohovory.

Operačním systémem je Firefox. Ten nabízí všechny funkce, které od smartphonu očekáváte – telefonní hovory, zprávy, e-maily, focení nebo bezproblémový přístup k sociálním sítím, jako jsou Facebook nebo Twitter.

Součástí základní výbavy jsou také mapy HERE Maps, softwarová klávesnice SwiftKey a populární aplikace, jako prohlížeč Firefox nebo obchod pro stahování aplikací nazvaný Firefox Marketplace.

Prodejcem modelu Fire E v České republice je operátor T-Mobile, který jej zařadil do nabídky s cenou 3 399 Kč s DPH.

FIRE E (Black)Slate Back-Left V1.0 FIRE E (Black)Slate Back-Right V1.0 FIRE E (Black)Slate Special V1.0

Fire E Slate Front V3.0

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře