Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPrvní supersmartphone s Tegrou 4 vyrobí ZTE. Tečka

První supersmartphone s Tegrou 4 vyrobí ZTE. Tečka

První supertelefony s Tegrou 4 jsou na cestě, informovala včera v tiskové zprávě čínská společnost ZTE. První model, který stále oficiálně nebyl pojmenován, by se mohl v nejlidnatější zemi začít prodávat už někdy na konci první poloviny roku.

SoC jednotka Tegra 4 se může pochlubit GPU (Graphics Processing Unit) s neuvěřitelným počtem 72 výpočetních GeForce jader. Na tiskové konferenci v Las Vegas v lednu, kde Tegra 4 byla představena, několikrát zaznělo, že změní přístup k hraní her na tabletech a mobilních telefonech. Procesorová jádra jsou čtyři, doplňuje je páté úsporné  jádro pro méně náročné úkony.

Připravovaný smartphone by měl rovněž podporovat sítě 4. generace, a to díky programovatelnému modulu Icera i500, a pracovat na operačním systému Android: možná už na verzi 5.0 Key Lime Pie.

I když smyslem včerejšího oznámení pouze bylo, že ZTE se stane prvním výrobcem, který smartphone s Tegrou 4 uvede, a tudíž nebyly o připravovaném telefonu zveřejněny žádné detaily, lze se domnívat, že bude disponovat Full HD displejem s větší úhlopříčkou a osmi nebo třináctipixelovým fotoaparátem.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře