Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyPrvní ASUS ROG Phone teprve nyní získává Android 9.0 Pie

První ASUS ROG Phone teprve nyní získává Android 9.0 Pie

Tato zpráva vás možná překvapí, ale je tomu skutečně tak! Teprve až v těchto dnech získává loňský ASUS ROG Phone aktualizaci na Android 9.0 Pie. Přestože byl tento systém v době uvedení telefonu na trh již dávno dostupný, výrobce zvolil trochu zvláštní přístup a rozhodl se nasadit starší Android 8.1 Oreo, který na ROG Phone vydržel až do dnešní doby.

Jeden by možná očekával, že se výrobce pochlapí a jako kompenzaci na telefon uživatelů pošle rovnou nejnovější Android 10, když museli až doposud používat dva roky starou verzi systému. Bohužel se tak nestalo a namísto toho majitelé ROG Phone získávají vlastně už rok starý Android 9.0 Pie s číslem sestavení v16.0410.1910.91.

Update je šířen metodou OTA (over-the-air) a pokud se vám zatím nenabídl ke stažení, vyčkejte, během následujících dní určitě dorazí i na váš telefon. Kromě operačního systému Android 9.0 Pie přináší aktualizace i mírně přepracované herní centrum a vylepšuje některé další aplikace a funkce.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře