Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPrůzkum: Pojem LTE lidé znají, při výběru mobilu na něj ale příliš...

Průzkum: Pojem LTE lidé znají, při výběru mobilu na něj ale příliš nehledí

Téměř dvě třetiny lidí (64 procent) už znají nebo slyšely pojem LTE. Znalost nejrychlejší mobilní datové sítě se tak blíží znalosti 3G (73 procent). Termín znají spíše muži (75 procent) než ženy (54 procent). Vyplývá to z průzkumu, který pro O2 realizovala agentura Data Collect na vzorku více než tisíce respondentů z české online populace.

V průzkumu se agentura kromě znalosti pojmu LTE ptala také na to, jak je pro dotazované důležitá podpora této technologie při výběru nového telefonu. Podpora rychlých dat skončila čtvrtá od konce ze 16 hodnocených parametrů. Z průzkumu vyplynulo, že při výběru nového přístroje vévodí podpora WiFi těsně následovaná kapacitou baterie.

O znalosti respondentů svědčí důležitost velikosti operační paměti, která je na třetím místě, a velikost vnitřní paměti na čtvrtém místě. Naopak nejméně podstatné, i když stále důležité, je podpora technologie NFC, značka přístroje a hmotnost. Podpora LTE skončila na 13. příčce.

Chytrý mobilní telefon vlastní podle průzkumu 64 procent populace, 40 procent má přitom přístroj starší dvou let, 24 procent pak novější. Běžný mobil má 53 procent lidí. Vlastnictví notebooku už jasně předčilo stolní počítač: 71 procent ku 59 procentům. Tablet pak vlastní tři lidé z deseti.

51A

 

Zdroj: TZO2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře