Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyPrůzkum: Češi letos zdvojnásobí počet nákupů z mobilů, e-shopy budou znovu lámat...

Průzkum: Češi letos zdvojnásobí počet nákupů z mobilů, e-shopy budou znovu lámat rekordy

Nakupování na internetu je v Česku stále populárnější. O Vánocích počet nákupů v internetových obchodech meziročně vzrostl o 21 %. Obliba e-shopů prý poroste také v roce 2015, kdy se významně zvýší počet nákupů z mobilních telefonů.

Informovala o tom konzultační společnost Acomware.

Loňské Vánoce byly pro provozovatele českých internetových obchodů znovu rekordní. Nejvíce objednávek přijaly internetové obchody v pondělí 15. prosince. Celkem pak lidé uskutečnili o zhruba 21 % více nákupů než v předchozím roce.

Podle zprávy Acomware se zvyšuje také důvěra Čechů v nakupování na internetu. „Například ve dnech mezi 15. a 21. prosincem uskutečnili o čtvrtinu objednávek více než ve stejném období o rok dříve,“ vysvětluje Jan Penkala.

Letos by se mělo zvýšit také množství nákupů z mobilních zařízení, a to až na dvojnásobek. „Jeho celkový podíl na obratech e-shopů ale zůstane relativně malý,“ myslí si Penkala.

phone-wallet

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře