Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPrťavý počítač Raspberry Pi 4 Model B výrazně zlevnil

Prťavý počítač Raspberry Pi 4 Model B výrazně zlevnil

Raspberry Pi 4 Model B s 2 GB operační paměti doposud stál 45 dolarů, ovšem nadace Raspberry Foundation se rozhodla stanovit novou cenu na 35 dolarů (810 korun), takže jde o velmi výrazné zlevnění. 35 dolarů původně stál model s 1 GB RAM. Dle výrobce je zlevnění možné díky klesajícím cenám paměťových čipů.

Raspberry Pi 4 Model B představuje zajímavé a levné řešení pro ty, kteří nechtějí investovat do počítače horentní částky. Zhruba za tisícovku získáte levný linuxový stroj na základní práci.

Čtvrtá generace maliny získala čipset Broadcom BCM2711 se čtyřmi armovými jádry Cortex-A72, který má dost výkonu na dva HDMI monitory. Oproti předchůdci přibyla podpora rychlé Wi-Fi 802.11ac a USB 3.0. Samozřejmostí u prťavého počítače jsou i dva porty USB 2.0, gigabitový ethernet, 3,5mm audio jack nebo Bluetooth 5.0/BLE.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře