Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyPrsten Nod si rozumí s Androidem a iOS, umožní ovládat domácí spotřebiče...

Prsten Nod si rozumí s Androidem a iOS, umožní ovládat domácí spotřebiče na dálku

Nemusíte být zrovna kouzelník Vigo z pohádkové říše, abyste mohli mít prsten, který vám splní téměř jakékoliv přání. Jeden takový již brzy začne prodávat i firma Nod. Dovolí vám ovládání TV přijímačů a jiné domácí elektroniky, a to vše pomocí gest.

Prsten lze momentálně předobjednat za cenu 149,9 dolaru (v přepočtu 3 000 korun). Do prodeje bude uveden na podzim, a to hned ve čtyřech velikostech (S, M, L a XL).

Z informací uvedených na webových stránkách projektu vyplývá, že nabídne kompatibilitu se systémy Android, iOS, Windows a Linux. Kromě aplikací a programů s ním bude možné ovládat ale i různé domácí spotřebiče, třeba ty od Nestu nebo LG.

Nod je vyroben z kvalitní oceli a splňuje certifikaci IP68, která zaručuje vysokou odolnost proti prachu a vodotěsnost. Na výrobu prstenu bylo použito několik desítek součástek včetně dvou mikroprocesorů a flexibilních obvodů, uvádí autoři.

Na možnosti využití šikovného prstenu se podívejte ve videu:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře