Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyProvozní zisk Samsungu ve čtvrtletí stoupl o pětinu, díky zvyšujícímu se zájmu...

Provozní zisk Samsungu ve čtvrtletí stoupl o pětinu, díky zvyšujícímu se zájmu o hardware pro cloudové služby

Samsung očekává ve třetím čtvrtletí rekordní provozní zisk. Vděčit za něj má zejména divizi polovodičů, která zaznamenala mohutnou poptávku po svých produktech ze strany datových center.

Jihokorejský výrobce v pátek na základě předběžných údajů uvedl, že očekává nárůst provozního zisku za třetí kvartál o 20,4 procenta na rekordních 17,5 bilionu wonů (346,8 miliardy korun). Tržby podle předběžných údajů stouply na 65 bilionů wonů z 62 bilionů wonů.

Čipy se na celkovém provozním zisku firmy mají podílet téměř 80 procenty. Samsung profitoval zejména z prudkého nárůstu poptávky po čipech pro tzv. cloud computing, který vedl ke zdražení čipů typu DRAM.

Výkony jednotlivých divizí výrobce zatím nekomentoval, analytici se však obávají, že divize mobilních telefonů bude mít problémy s vykázáním růstu zisku v příštích dvou čtvrtletích, kvůli vysokým marketingových nákladům v segmentu prémiových telefonů a konkurenci levnějších čínských modelů. Samsung nyní pracuje na modelech řady Galaxy S10 a na přístroji s ohebným displejem.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře